Rebecca Campbell – Karty světla

Tak čisté, tak jemné, tak sváteční. A když je přidáte ke klasickému tarotu, uvidíte, že dokáží vytáhnout z klasických karet tu jemnou malou informaci, která by měla být ve vašem výkladu jako třešnička na dortu. Sladká, nebo i s peckou – to už přijde na to. A někdy vás kartičky i zaúkolují:

Zklidnit se a věnovat se meditaci: A vy díky jim budete přesně vědět jak na to, neboť těch různých typů klidu je na výběr více, a také jsou různé důvody, proč se ve svém životě zastavit a nasměrovat svůj pohled jinam.

Zaměřit svůj pohled jinam: Ideálně také, než se v tuhle chvíli ptáte. Někdy se ptáme špatně, umanutě nebo špatným směrem, a chceme vstříc budoucnosti kráčet přes pořádnou kupu nepořádku před vlastním prahem. A tohle umí kartičky také skvěle vytáhnout.

Žasla jsem, jak často se tu objevuje ve výkladech ten motiv – nebát se a zastavit se, nešpinit si život věčným stresem a spoustou naprosto zbytečných starostí. Už jen tohle vidět – je docela silné rozčarování, ve kterém své místo má i odtruchlení smutku za čas, který jsme ztratili. Za energii, kterou jsme vyplýtvali. A něco takového může trvat i pěkně dlouho. A proto osoby na kartě často sedí a je tu symbolika tunelu, kamenů, které prošly a nových obzorů, které jsou nadosah, jen si musíme ještě trochu odpočinout.

Nebo se dát do práce!

Tak zkusíme to. Prošla jsem si Kartami světla a zažila v nich podobné poselství. A nyní jsem tedy ve fázi, kdy se mám dát do práce. Kudy? Může znít otázka…

Hrej si. Bav se. Oslavuj. Zahoď svoji vážnost.“

Tak a mám odpověď. Co si z ní vzít v praxi?

  • Zkusit i možnosti, na které mám pocit, že nemám
  • Podívat se směrem k větší zábavě, přistoupit novým tvůrčím, až hravým způsobem k budoucnosti
  • Začít přemýšlet volněji, ne svázaně, možná své osvědčené metody na chvíli úplně odložit
  • Pořádně si promyslet, jestli někde sama sobě nešlapu po štěstí tím, že jsem příliš zkostnatělá
  • Zastavit se oslavit to, co už mám. Rituálně, klidným večerem, odměnou – čímkoliv, ale je důležité si uvědomit, že „něco umím a něčeho jsem dosáhla.“
  • Možná i jít mezi lidi, komunikovat, reagovat na případné možnosti – hledat možnosti mezi lidmi a ve společnosti – může tam být to, co čeká právě na mne!

No vidíte, jak hravě se dá s kartami pracovat. Není to vůbec těžké a právě takovéto něžné, ale zároveň informačně jasné, silné karty, mohou být velice dobrým pomocníkem při hledán sebe samých nebo při řešení životních zádrhelů.

O autorech:

Rebecca Campbell: duchovní učitelka a autorka bestsellerů Světlo v temnotě a Povstaň, sestro. Povzbuzuje lidi z celého světa k tomu, aby vyslyšeli volání své duše.

Více infa: www.rebeccacampell.me

Danielle Noel: Ilustrátorka, designérka, spisovatelka a vizuální umělkyně. Ve svých dílech a návrzích splétá dohromady mystické příběhy a intuitivní vize.

Více infa: www.daniellenoel.art

Foto: www.synergiepublishing.com