Rachel Renée Russellová – Deník Mimoňky: Příběhy nestylový TV celebrity

Již sedmým dílem se vracíme k Nikky, která nám přes svůj deník, přiblíží události ze svého života. Věřte, že nudit se nebudete. Já vím, že kniha je určena zejména dívkám od devíti let. Ale mě tyto ztřeštěné příběhy neuvěřitelně baví taky. Přiznávám, že si je s chutí přečtu. Skvěle se odreaguji a zasměji. Protože neskutečné trapasy, se mohou stát komukoli, ale málokdo je tak živě umí převyprávět.

mimonka
Minule jsme se s Nikki rozloučili na Valentýnském plese. Přes všechny nástrahy své nejhorší kamarádky Mackenzie se Nikki dočká šťastného konce. Stráví ho s Brandonem, který je její tajná láska. V tomto díle dostane Nikki skvělou nabídku pro svou kapelu. Nahrát single jejich úspěšné písničky. K tomu – jako třešnička na dortu – získá svou reality show. Opět Mackenzie bude mít snahu ji všechno překazit, ale Nikky díky své pohotovosti se nedá a překoná všechny lsti, které jsou ji kladeny. Nejvíc jsem se nasmála při popisu tělocviku. Mají ho vždy tématický. Tento měsíc mají výuku karate, které se chopí opravdový mistr. Určitě, už tušíte, že je to spíše samozvaný mistr, který má ve svém cvičebním úboru schovanou ledničku – jak vtipně podotkla Nikki.
Mé desetileté dceří se Mimoňka velmi líbí. I u ní ve třídě má úspěch. Kamarádky se domlouvají, kdo bude mít z této knihy referát. Při kterém mají číst ukázku. Zde mají jistotu, že to bude bavit celou třídu.
Vím, že to není klasická literatura. Ale já jsem ráda, že dcera čte. I z této knihy si jde vzít poučení, že naschvály se nevyplácí. A když se nedáš, překonáš trapas a otočíš ho ve svůj prospěch. Důležité je, najít zálibu ve čtení. Děti mají celý život ke krůčkům, které je povedou ke klasice. I když znáte můj názor, pokud kniha neubližuje, tak díky za každou z nich. Upřímně, pokud to bude veliký brak, tak čtenáře si nenajde. O to se tato kniha bát nemusí. Série Deníku Mimoňky už své věrné čtenáře má.

Foto: Nakladatelství Mladá fronta