Propojte knihu s mobilním telefonem a vstupte do světa kouzelných obrázků!

Nakladatelství Albatros vydalo knihu Pufík z Pohádkové Lhoty a tímto knižním projektem jako první v České republice otevřelo zcela nový segment knih s rozšířenou realitou. Díky pohádkovým příběhům plyšáka Pufíka objeví děti zcela nový rozměr čtení knihy. S pomocí chytrého mobilního telefonu a interaktivní aplikace „Pufik“ ilustrace ožijí a děti mohou aktivně vstupovat do děje pohádky skrz ilustrace v knize; kouzelnou atmosféru dotváří pestrá paleta zvukových efektů.


„Albatros reaguje na rostoucí oblibu knih s rozšířenou realitou v zahraničí a také na skutečnost, že dnes jsou moderními technologiemi silně ovlivněny už děti předškolního věku. Tříleté dítě dnes umí s přehledem ovládat dotykový telefon a tablet. Kniha Pufík z Pohádkové Lhoty bude pro děti i jejich rodiče zaručeně nápaditým a hlavně tvůrčím zpestřením,“ uvádí Ondřej Müller, programový ředitel Albatros Media. Prvotina Igora Mandíka, kniha Pufík z Pohádkové Lhoty, spojuje tradiční pojetí dětské knihy s moderními technologiemi využívajícími mobilní telefon. Příběhy jsou napsány jednoduchým jazykem a přitom s vtipem a slovní komikou, kterou malé děti dokážou ocenit. Knihu doprovodila líbivými ilustracemi Čechokanaďanka Alice Sinkner, která se v zámoří věnuje animované tvorbě. Aplikace »Pufik« je zdarma ke stažení na App Store a Android Market.
Igro Mandík je rovněž spoluautorem plyšáka Pufíka od Jirasgames, a.s., který ožívá po vložení mobilního telefonu a spuštěním aplikace »Puffy«. Plyšák umí dětem vyprávět některé pohádky z knihy Pufík z Pohádkové Lhoty a děti s ním můžou hrát i spousty her, ať už zábavných či vzdělávacích. Má též v zásobě různorodé hlášky a komentáře a to, co neumí, ho mohou děti nebo jejich rodiče naučit.

Videonávod k použití mobilního telefonu a oživení kouzelných obrázků v knize najdete zde:

Foto: Nakladatelství Albatros