Odhalte příběhy a tajemství zpěváků minulých let

Již tento pátek 25. listopadu 2011 se na knihkupeckých pultech a zcela netradičně i v trafikách objeví nová kniha Hvězdy popu, které jsme milovali. Životní i umělecké příběhy sedmi pěveckých hvězd 70. a 80. let minulého století napsal Miroslav Graclík.


Nakladatelství Petr Prchal přichází na trh s novou edicí Gram, ve které vyjde serie knih, jež mapují československou pop music 70. a 80. let minulého století. Každá kniha Hvězdy popu, které jsme milovali, přinese osudy sedmi interpretů a mapuje nejen jejich uměleckou kariéru, ale i soukromý život až do dnešních dnů. Nechybí ani ukázky dobových recenzí a spousty černobílých fotografií, které přinášejí titulní strany malých (singlů) i dlouhohrajících (alb) desek a cédéček vybraných interpretů, jejich dobové plakáty a podpiskarty, ale i titulní strany tehdejších časopisů s nimi. Čtenáři se uvidí i fotografie z jejich dětství a nechybí ani současný snímek, aby si každý mohl udělat srovnání, jak moc se tehdejší hvězdy změnily od dob své největší slávy i co dělají a jak žijí dnes. V každé knize je i příběh jednoho již nežijícího interpreta a jednoho ze Slovenska, protože 70. a 80. léta minulého století jsme prožili ve společném Československu a slovenští zpěváci se u nás těšili velké popularitě.


Autorem textu je spisovatel Miroslav Graclík, který se československou pop music zabývá již řadu let a na svém kontě má několik knížek s touto tématikou jako Slavičí osudy 1 a 2 či neautorizované biografie Ivety Bartošové, Mariky Gombitové, Marie Rottrové a Petra Nováka. Každá kniha – paperback bude mít okolo 200 stránek s černobílými fotografiemi a bude stát neuvěřitelných 99,- korun, aby byla dostupná opravdu všem. A právě proto bude mimo knihkupectví v distribuci PNS a k dostání ve vybraných trafikách po celé republice.


První díl zajímavé knihy Hvězdy popu, které jsme milovali, jenž potěší nejen všechny příznivce retra a československého popu 70. a 80. let, vychází již v pátek 25. listopadu 2011 a mapuje umělecké i životní příběhy v mnohdy velmi otevřených a upřímných zpovědích Michala Davida, Heidi Janků, Pavla Rotha, Petry Janů, Miroslava Dudáčka, Slovenky Júlie Hečkové a Petra Sepešiho, který byl první láskou Ivety Bartošové a tragicky zahynul při automobilové nehodě.


Druhý díl knihy Hvězdy popu, které jsme milovali vyjde koncem ledna 2012 a přinese osudy Jakuba Smolíka, Petry Černocké, Vítězslava Vávry, Michaely Linkové, Viktora Sodomy, Evy Koslolányiové a Pavla Bartoně.

Ezkluzivní seriál z knihy začíná na portálu TopVIP.cz již zítra!

Foto: www.hvezdypopu.cz , www.nakladatelstviprchal.cz