Miluj svůj život 2019 – Mlsání na každý měsíc

Louise L. Hay svůj odkaz nechala na věky, a i když už nevytvoří nic nového, to, co nám po ní zůstalo, se vyplatí opakovat. Protože opakování je matkou moudrosti a já dodám, že i s takovýmito kalendáři a inspiracemi, kterých se ujmou jiní autoři, je to i úžasná živná půda pro vlastní životní cesty, bádání a uvědomění.

IMG_20180712_170031

Lucie Ernestová podruhé

A další ze série kalendářů na téma Miluj svůj život je znovu přehlídkou na pohled křehkých, leč pro lidskou duši silných obrázků Lucie Ernestové. Tento úkol má už druhým rokem a nelze jí než pochválit. Myšlenky mají obrovskou sílu, říká nejen Louise L. Hay, ale spousta jejích následovníků a je dobré se na to zaměřit a každý den při pohledu na tento kalendář si něco takového připomenout.

Jak smýšlíme, takový si tvoříme náhled na život, všední den a… do jisté míry to určuje i jaké zážitky toho dne potkáme, nebo si uložíme v paměti.

Takový kalendář je potom duchovní a psychická očista, načerpání sil a podpora.

Pojďme rovnou do ledna…

Vlastně už když otevřete lednovou stranu, dozvíte se to nejdůležitější o tom, jak změnit svůj život.

Život je svobodný a jednoduchý

Život je opravdu svobodný a jednoduchý. Jen mé myšlení je někdy obtížné, omezené, založené na studu, nebo nedostatečné.

Když se otevřu a odnaučím se některým omezujícím myšlenkovým vzorcům a naučím se něco nového, pak mohu růst a změnit se. Nebo už to všechno vím?

No a za rok, v červenci se budeme nad pomerančově oranžovým obrázkem věnovat stravě, protože

Zdravé jídlo dodává vitalitu a štěstí… Mám se ráda, a proto se rozhoduji být si vědoma toho, co si vkládám do úst a jak se při tom cítím. Když jím, dávám svému tělu palivo, které mi dodává energii. Každé tělo je jiné, proto hledám druh paliva, které mé tělo potřebuje, aby bylo co nejzdravější a mělo co nejvíce energie.“

miluj svůj obrázky (1)

Jaké jsou zkušenosti s Miluj svůj život?

Rozhodně potěší. A co si z něj každý vezme, to už je na něm.

Ráda se každý měsíc potěším velkým nadpisem, který mě vezme za oko i několikrát v průběhu dalších dnů a týdnů. I když mám kalendář stále na očích, ne každý den vnímám to, co se na něm píše. Ale pokud v zamyšlení procitnu do textu a cíleně si ho přečtu, mám téměř pokaždé pocit, že to nebylo náhodou a že přesně to jsem potřebovala číst v tuhle chvíli.

Milé a už i zábavné je to, jak každý měsíc mi přináší přesně to, co potřebuji, nad čím si řeknu: „Jéje, tak to se zrovna hodí, to je jako na zavolanou.“

Faktem ale je, že v životě se nám situace často různě opakují a tak i takový kalendář je nadčasový a svým způsobem nesmrtelný. Každý den a v každou roční dobu nás může k něčemu inspirovat. Je dobré si hlídat myšlenky tak, jak si to připomínáme v lednu. A hlídat si jídlo je dobré jak v červenci, tak třeba uprostřed podzimu, kdy tělu už dochází dobité letní baterky. Vlastně by nebylo od věci si kalendářem sem tam zalistovat jako celkem.

Milé psaní a obrázky, nad kterými máte chuť si snivě sednout a vymýšlet své vlastní příběhy na hony vzdálené všedním dnům – to jsou tyhle kalendáře Lucie Ernestové, které opravdu osladí každý den.

 

O autorkách:

Louise L. Hay (1926–2017) byla uznávanou lektorkou v oboru metafyziky a autorkou mnoha bestsellerů, včetně bible pozitivního myšlení „Miluj svůj život“. Z tohoto učení vychází i tento kalendář. Vycházela z vlastních traumatických zkušeností z dětství a v 81 letech natočila první film o své práci s názvem Miluj svůj život. Založila své nakladatelství a mimo jiné se podílela i na kuchařce, která vyzdvihuje zdravotní přínosy prostých obyčejných vývarů. Snad proto se dožila i takového věku!

Lucie Ernestová je máma dvou kluků, inspirující ilustrátorka, cestovatelka, ale i milovnice svého života na samotě za Prahou. Kreslí inspirační obrázky pro malé i velké. Vzbuzují v lidech otázky, náměty, inspirace a pomáhají rozvíjet zajímavé rozhovory. Ke kalendáři na celý rok to nemohla být lepší volba!

 

Foto: www.synergiepublishing.com