Martin Novák – Kati Pražského jara (Brežněv a jeho éra v Kremlu)

Jméno Leonid Brežněv zná v České republice skoro každý, včetně těch, kteří se narodili nebo vyrůstali po listopadu 1989. Muž, spojený s likvidací reformního procesu v Československu v roce 1968, ovlivnil životy Čechů a Slováků tak jako málokterý jiný zahraniční politik. A s ním i ti, kteří od poloviny šedesátých do poloviny osmdesátých let v Kremlu rozhodovali o tom, co velmoc jménem SSSR udělá: Alexej Kosygin, Jurij Andropov, Michail Suslov, Andrej Gromyko, Konstantin Černěnko a další.

Kati Pražského jara-promo
Reportér a publicista Martin Novák poprvé přehledně a z různých pohledů mapuje brežněvovské období, jež nazývá érou „katů Pražského jara“. Řadu míst spojených s Brežněvovým životem a jeho režimem autor navštívil a dlouho shromažďoval dokumenty i svědectví. Popisuje Brežněvovo složité dětství a dospívání na Ukrajině, Stalinův dlouhý posmrtný stín na veškeré dění v Sovětském svazu, dramatické detaily spiknutí proti Chruščovovi, tvrdý boj o pozice v Kremlu, pronásledování a týrání disidentů, marné pokusy o reformování nemocné sovětské ekonomiky. Vedle toho se zabývá také podrobnostmi dialogu mezi Washingtonem a Moskvou v první polovině sedmdesátých let, vpádem vojsk Varšavské smlouvy do Československa, konfliktem s Čínou, invazí do Afghánistánu či krizí v Polsku v roce 1981.
Titul je možno zakoupit také jako E-knihu ve formátech e-pub, pdf a mobi.

O autorovi:
Novinář a publicista Martin Novák se narodil v roce 1969. Působil jako reportér kromě republik bývalého Sovětského svazu například v Iráku, Afghánistánu, Saúdské Arábii, Libyi, Íránu, Číně, Koreji a dalších zemích. Za knihu Džihád proti Kremlu – Sovětská válka v Afghánistánu (2008) obdržel Hlavní cenu Miroslava Ivanova a za knihu Ropa a krev (2010) Čestné uznání při udělováni cen Egona Ervína Kische.

Kati Pražského jara
Autor: Martin Novák
Formát: 1. vyd., váz., 145×205 mm
Počet stran: 240 stran + 16 stran fotopřílohy
Cena: 249,- Kč
Cena E-knihy: 129,- Kč

Foto: Nakladatelství Epocha

FB_post_chalupari (1)