M. T. Majar – Hell Boys

Jak už jsem se dříve zmínila, tyto prázdniny jsou pro mě čtecí nestíhací. Mám tu několik knih, které mají nutnou přednost, protože už měly být dávno přečteny. Tato byla první v řadě. Na oddychovku jsem se těšila. Trochu jsem se obávala tématu kolem gigola (jímž je hlavní hrdina), ale dostala jsem překvapující a osvěžující příběh, který mě bavil a četl se velmi dobře. Bylo to hlavně tím, že děj vyprávěl muž. Místy to bylo přímočaré, drzé, vtipné, napínavé a nepostrádalo to šmrnc.

hell boys
Hlavní hrdina Ryan mi byl přes svoje povolání kupodivu sympatický. Konečně je tu postava, která mě poslouchala. Nedělal zbytečného hrdinu, spolupracoval s policií a měl psa, který jako štěně prováděl vylomeniny. Ryan jej s humorem komentoval a uklízel. Nejvíce příjemný mi byl jeho pohled na ženy. Velmi trefně a přitom ve zkratce vystihl charakteristiku ženy, kde je chyba a jak ji pomoci, aby získala větší sebevědomí.
Román se pyšní i podtitulem erotický. První stránka mě trochu odradila. Říkala jsem si, pokud bude v tomto duchu celá kniha, tak to pro mě není. Ale naštěstí erotických pasáží bylo málo a nebyly vtíravě popisné. Tak jak kniha v konečné fázi na mě působí, bych řekla, že to bylo zpestření s vkusem…
Ryan má bohatou, pravidelnou klientku, se kterou se schází v hotelu. Při poslední schůzce, poté co vyjde osprchovaný z koupelny, nalezne ženu mrtvou. Nic přes sprchu neslyšel a je v šoku. Zavolá policii a dostává se mezi hlavní podezřelé. Později pochopil, že u zavražděné ženy někdo něco hledal a nenašel. Takže logicky to hledají u Ryana. Dostává se do nebezpečných situací, kde mu štěstí přeje. Trochu nepravděpodobně na mě působí jeho láska k nové ženě, která má určitou spojitost s vraždou. Jako v knize super, ale nevím, jestli by se to doopravdy takhle mohlo stát vzhledem k povolání Ryana. Ale kupodivu v zápletce knihy to působilo přirozeně.
Závěrem mohu říct, že kniha mile vyčnívá ve změti erotických knih na tomto trhu. Je jiná, není přeslazená. Asi tak, že chlapi se neradi baví o citech. Je zde kus napětí, kdy jsem opravdu se zvědavostí čekala, jak se z toho Ryan dostane, ale opět nic mrazivě děsivého. Příběh je lehce okořeněn vtipem a drzostí. Napsán je čtivě a nikde to nedrhlo. Pokud hledáte erotický román jemně říznutý napětím, trochu jinak podaný, určitě si přečtěte tuto knihu.

Foto: Nakladatelství Fantom Print a Mystery Press

FB_post_chalupari