Marie Rejfová – Jako veš v kožichu

Tato kniha je již osmá v řadě ze série Josefína Divíšková. Musím uznat, že mě stále baví. Nynější téma je velmi aktuální a to Vánoce. Příběh se odehrává v období Vánoc, takže mám pro vás tip na skvělý dárek pod stromeček. Že blázním brzy s dárky? To ne, Vánoce jsou za dveřmi, dva měsíce a jsou tady. Vše se zdražuje, takže jsem se rozhodla kupovat dárky postupně.  Dokonce na stránkách Mysterypressu je na tuto knihu 30 procent sleva. Vždyť říkám skvělý tip na dárek.

Tentokrát hlavní postava učitelka výtvarné výchovy v umělecké škole Josefina, pomáhá malovat kulisy ochotnickému divadelnímu spolku, který cvičí na vánoční představení. Divadlo založil a vedoucí sboru je pan František Štětináč. Je také herec, autor i režisér, proto ve spolku hraje jeho žena, dcera i zeť. Dále jsou to dvě dámy a starší pán, podivný pianista, k tomu alkoholik. Je to prostě zvláštní skupina různých lidí a někdo se rozhodne tento soubor zlikvidovat, tím že někoho zavraždí.

Do toho vstupuje Josefina, která ty lidi poznala více a začne pomáhat s vyšetřováním komisaři Tvrdíkovi. Ten má v srdci Josefiny speciální místo, je to její přítel. Josefina bydlí u své sestry Miroslavy. Miroslava je nynější starostka městečka Brod, kde se to vše odehrává. Ani tyto sesterské vztahy nejsou ideální. K tomu někdo roznáší drby o Miroslavě a její lakomosti.

A třešinkou na dortu je návštěva Tvrdíkovy tety, které se nelíbí Josefína a rozhodne se tento vztah zneškodnit.

Musíte uznat, že o zábavu je postaráno a čtenář se nemá šanci nudit. Líbí se mi autorčin styl, její lehký ironický humor a trefně vyobrazené postavy, které vám připomenou nejednoho známého. Do toho je tu vánoční atmosféra a záhada vraždy, kde máme více podezřelých. Prostě je to fajn příběh. Mě pobavil a myslím, že u vás má také velkou šanci. A nezapomeňte, může to být i skvělý vánoční dárek. Není drahý, a přitom pro milovníky knih není jiná možnost. Kniha je skvělý dárek.

 

Hodnocení: 90%

 

Více infa: https://www.mysterypress.cz/jako-ves-v-kozichu/

 

Foto: Nakladatelství Mysterypress