María Dueñasová – Čas mezi šitím

V nakladatelství Jota vychází novinka z ediční řady Beletrie: María Dueñasová – Čas mezi šitím. Existují knihy, které se okamžitě stanou klasikou, protože vyprávějí příběhy, které existovaly odjakživa. Jako dítě zametá Sira Quiroga podlahy v krejčovské dílně, kde její matka pracuje jako švadlena. Ve dvaceti letech už ovládá všechny taje krejčovské profese. A pak se všechno změní.


Situace v Madridu spěje k občanské válce a Sira neuváženě následuje svého milence do Maroka. Ten ji však brzy opustí a zanechá bez haléře a se zlomeným srdcem. Sira se dokáže znovu postavit na nohy díky jediné dovednosti, která ji může zachránit: šití.
Když vypukne druhá světová válka, Sira se vrací do Madridu, kde se stane prvotřídní krejčovou, která šije pro manželky nacistických důstojníků. Je zatažena do stinného světa špionáže a politických konspirací, světa plného lásky, intrik a zrady.
Čas mezi šitím, bestseller napříč Evropou, je jedním z těch vzácných, bohatě utkaných románů, které nás drží v napětí až do poslední stránky. María Dueñasová nám připomíná, jaké to je, nechat se strhnout mistrovským vyprávěním.

pevná vazba s přebalem, 680 stran, cena: 448,- Kč
Originální název: El Tiempo Entre Costuras
Přeložila: Simoneta Dembická
Vychází také jako e-kniha.

O autorce:
María Dueñasová se narodila v roce 1964 a je doktorkou anglické filologie a profesorka na Univerzitě v Murcii. Vyučovala také na různých univerzitách v USA. V roce 2009 vstoupila do literárního světa románem Čas mezi šitím, který si za několik posledních let získal přízeň čtenářů i kritiky. Byl přeložen do více než pětadvaceti jazyků a byl podle něj natočen televizní seriál, vysílaný na španělském kanálu Antena 3.
V roce 2012 vydala svůj druhý román Mise: Zapomnění (Misión Olvido).

Foto: Nakladatelství Jota