M. L. Stedmanová – Světlo mezi oceány

Nakladatelství Plus uvádí na knižní pulty nejúspěšnější historický román současnosti od M. L. Stedmanové – Světlo mezi oceány. Příběh o strážci majáku a jeho rodině uchvátil čtenáře i kritiky po celém světě: krátce po vydání se stal světovým bestsellerem a získal celou řadu ocenění. Obrovského úspěchu knihy si všimla i společnost DreamWorks a nedávno zakoupila filmová práva k tomuto příběhu. Čtenáři v USA vynesli knihu ihned na žebříček bestsellerů The New York Times, kde se drží mezi patnácti nejprodávanějšími tituly už dvacet čtyři týdnů. Kniha již vyšla ve více než dvaceti jazycích.


Uhrančivý příběh o síle lidské touhy a křehké hranici mezi dobrem a zlem zvítězil v hlasování čtenářů o nejlepší knihu roku 2012 v žánru historické prózy na serveru goodreads.com, je také vítězem tří prestižních ocenění Abia v kategoriích Kniha roku, Nejlepší nováček a Nejlepší román. Autorka získala za svůj román také cenu Indie Award v kategorii Nejlepší debut.
Kniha Světlo mezi oceány je důkazem toho, že v literatuře stále vítězí působivý a dobře napsaný příběh. Stedmanová je odvážná v tom, že v moderním světě, kde převažuje individualismus, pragmatismus a zábava, poukazuje na dnes povětšinou opomíjené, zdánlivě zastaralé hodnoty jako sebeobětování, čestnost, hrdinství a odpuštění, ale možná právě díky tomu v sobě její kniha nese osvěžující »starosvětskou vážnost«. „Autorka je suverénní vypravěčka. Vytvořila podmanivý příběh o lásce a touze po štěstí; nevyhýbá se tragickým aspektům, jimž jsou mezilidské vztahy v důsledku krutých životních okolností vystaveny, ale udržuje přitom víru v sílu lidskosti a dobra,“ upřesňuje Martina Mašínová, šéfredaktorka nakladatelství Plus.

Světlo mezi oceány
Autor: M. L. Stedmanová
Žánr: psychologický román, román, světová beletrie
Doporučeno od :15 let
Počet stran: 368 stran
Formát: 130×200 mm – vázaná

Foto: Nakladatelství Plus