Richard Sacher pokřtil román Trojka vodou lásky

Už dva křty svojí desáté knihy Trojka uspořádal zpívající spisovatel Richard Sacher, který má na svém kontě například úspěšné životopisy skladatele Karla Svobody a spisovatelky Simony Monyové. První akce se uskutečnila v brněnském klubu Ponrepo, druhá v pražském karaoke baru Jampadampa. Obou mejdanů se zúčastnili nejen autorovi přátelé, ale také veřejnost.


Eroticko-psychologický román Trojka, který vypráví o kamarádsko-sexuálním vztahu tří mladých lidí, v Brně pokřtili vítěz reality show Big Brother David „Šrek“ Šín, houslistka Ilona Stryová a herečka Šárka Ullrichová , známá ze seriálu Ulice. Akci předcházela autogramiáda s besedou v prodejně Knihy Dobrovský v Joštově ulici. Podstatně více lidí však dorazilo do Ponrepa, kde hostům rovněž zahrála mladá rocková kapela Reservoar Dogz.


V Praze se kmotry čtivého dílka, které vydalo nakladatelství Omega, stali opět David »Šrek« Šín a Šárka Ullrichová. Přibyla k nim herečka Aneta Krejčíková, jež zazářila nejen v Ulici, ale například i ve filmu Poupata. V obou případech byla kniha polita nikoliv klasickým šampusem, ale limonádou Water of Love (Voda lásky), jejíž tváří je právě Šrek. Během následujícího programu, jehož součástí byla karaoke show, se na pódiu nečekaně objevil tanvaldský striptér Orlin. Tento tanečně nadaný mladý muž vyzval ke spolupráci náhodně vybranou dívku z publika a také Richarda, který nezůstal nic dlužný svojí pověsti nespoutaného šoumena. Na pódiu se onoho večera představili i zpěvačka Petra »Pojky« Pojkarová a model Radek Sklenář, kteří figurují na ilustračních fotografiích na záložkách v románu Trojka.


„Velmi mě těší skutečnost, že Trojka se krátce po vydání stala třetí nejprodávanější českou knihou v síti Knihy Dobrovský. Porazili mě pouze pánové Viewegh a Svěrák. A ještě více mě nadchnul fakt, že mi několik žen z celé republiky napsalo, že se jim moje kniha četla mnohem lépe než světový bestseller Padesát odstínů šedi,“ pochlubil se vlastním peřím Richard Sacher, jemuž přišla do klubu Jampadampa zapět jeho oblíbená zpěvačka Ina Urbanová, která v minulosti účinkovala s orchestrem Felixe Slováčka a také vyhrála mezinárodní festival v polských Sopotech. V posledních letech zazářila v muzikálech Vlasy a Tajemství a rovněž ve filmu Kvaska, nejvíce však vystupuje se svojí doprovodnou kapelou Ina Urbanová Band. V Jampadampa skvěle vystřihla písně Nejsme svatí a Milování za svítání. Druhou z nich si vypůjčila od své slavnější kolegyně Jany Kratochvílové.

Foto: Petr Bureš, Miroslav Malec a Vilém Kalina