Lucy Parkerová – Prostě to zahrej

Po delší době jsem si přečetla romanci, která mi sedla a byla po všech stránkách skvělá. Zaujal mě už obal, který pro mě má tu správnou atmosféru k tématu. Dále to má sympatické hrdiny. Láska se rozvíjí pomalu, ale jistě. Není to přeslazené a erotiky je tam malinko, takže kniha má děj. Opravdu velmi povedené.

Příběh je vyprávěn z pozice dvou hlavních postav, které se střídají po kapitolách. Mě vyhovovalo, číst to z obou pohledů. Elaine je divadelní herečka, která se stává úspěšnou ve větším londýnském divadle. Hlavní hvězdou této hry je ale Richard. Je skvělý herec, ale působí povýšeně a s kolegy se moc nebaví. Jednu z hlavních rolí hraje také Will, který je bývalý partner Elaine. Takže vztahy v divadle jsou různorodé.

Richard se chová ve společnosti dost výtržnicky a divadlo má obavy o pověst hry. A tak přinutí Elaine, ať na veřejnosti vystupuje jako nová partnerka Richarda. Že ho nová láska zklidní a vylepší mu reputaci na veřejnosti. Ani jeden z této role není nadšený. Ale i Richard uznává, že pokud chce místo ve spolku ohledně kultury, musí mít dobré jméno. V soukromí jsou na sebe haštěřiví a jejich slovní výměny jsou vtipné a svižné. Elaine pochází z normální velké rodiny a nemá moc peněz na rozdávání. Její rodina je poznamenána i smrtí na vážnou nemoc. Richard je z bohaté rodiny, která má skvělou minulost. Ale nebyl v ní šťastný. Je zajimavé i pozorovat, jak reagují na rodiny svého protějška.

Do toho všeho se zamotá Will, který znejistí Richarda. Neví, jestli může Elaine věřit. Samozřejmě něco se stane a celé se to zkomplikuje, aby nešťastná událost vše zase vyřešila a ukázala, co každý cítí.

Četlo se to jedna báseň. Bylo to milé, romantické a svižné. Ještě k tomu byly postavy dobře vykresleny a byly sympatické, i když někdy některé vystupovaly v pozici bručouna. Kniha se mi prostě moc líbila a kdo má rád hezkou romantiku, která netlačí na city, tak ať si ji určitě přečte.

 

Hodnocení: 80%

 

Více infa: https://www.jota.cz/londynske-celebrity-proste-to-zahrej

 

Foto: Nakladatelství JOTA