Dcera herečky Lucie Zedníčkové nastupuje do seriálu Specialisté

Do kriminálního seriálu Specialisté nastupuje nová postava. V roli Anežky, neteře majora Strouhala (Martin Dejdar), se v díle Beze stopy poprvé objeví Amélie Pokorná, dcera Lucie Zedníčkové. Pokračuje tak v rodinné herecké tradici, a to právě i v rámci specifického žánru detektivního seriálu.

Major Strouhal má se zbytkem rodiny komplikované vztahy. Přesto neváhá a ve chvíli, kdy je jeho sestra ve vážném stavu na delší dobu hospitalizována v nemocnici, k sobě domů vezme neteř Anežku, teenagerku, kterou ovšem neviděl několik let a která ho na oplátku bere téměř jako cizího člověka. Rozdílnost povah, věku i názorů na to, proč v rodině panují napjaté vztahy, to vše stojí za mírně napjatou atmosférou, která soužití přísného policisty a lehce přidrzlé puberťačky okamžitě provází. Zejména když se strýc pokusí neteř »vychovávat«. Přesto oběma nezbývá než se s náročnou situací nějak vyrovnat. I proto, že oba mají opravdu rádi Anežčinu mámu. Navíc to vypadá, že se jejich neplánované soužití asi protáhne.

Amélie Pokorná se svěřila s tím, zda měla při naskočení do seriálu po boku Martina Dejdara trému: „Měla jsem trému, a velkou. Bála jsem se, abych mu byla dobrým parťákem. Jednoduše, abych mu byla schopna vracet co nejlepší reakce, co se týče dialogů, abych s ním držela napětí situace a abych se naladila na jeho vlnu, prostě aby to fungovalo. To je totiž hrozně důležité a moc mi na tom záleží. Avšak když jsme točili první obraz, seděli jsme blízko vedle sebe a řešili podle scénáře nepříjemnou situaci. Martin Dejdar se mi zblízka podíval do očí a předal mi přesně takovou emoci, jakou jsem potřebovala, aby to mohlo fungovat. Pak dále, když jsme točili už scény v bytě a hráli jsme velkou hádku, Martin na mě koukal a křičel a já měla pouze mlčet. Ale ten pohled, na ten nikdy nezapomenu, draly se mi slzy do očí, což opět bylo namístě. Jsem mu vděčná, jak mě jako mladého umělce vzal.“

A ještě odpověděla i na otázku, zda by si někdy v budoucnosti troufla i na roli policistky v elitním útvaru Specialistů: „Moc by mě to bavilo. Obsahuje to velkou spoustu odborných a přesných textů, takové role, předpokládám, vyžadují velkou disciplínu, co se týče přesné znalosti textu, člověk si nemůže nic pozměnit podle sebe, avšak změny a výzvy mě lákají!“

Anežku diváci poprvé uvidí v dílu Beze stopy, který TV Nova odvysílá v pondělí 6. prosince ve 20.20 hodin. Ze seriálu Specialisté ale Anežka tímto dílem nezmizí, i v budoucnosti se tak můžeme těšit na vývoj vzájemného vztahu strýčka a neteře, což se nezbytně promítne i do profesního života majora Strouhala.

 

Foto: TV Nova