Lauren Jamesová – První konec

Kniha mě zaujala na první pohled obálkou. Ta je bez debat úžasná. Když jsem jí měla doma, přečetla jsem si pár komentářů, které byly různé. Takže jsem dávala přednost jiným knihám. Konečně jsem se k ní dokopala a divila se sama sobě. Potvrdilo se mi, že nemám dát na názor jiných a udělat si svůj. Kniha mě bavila a líbila se mi.

první konec
Tento týden jsem nestíhala. Čtení jsem si nechávala na chvíli před spaním. Moc jsem se na příběh těšila. Byla to taková pohádka, čtivě napsaná s nádechem romantiky a překvapení. Pořád jsem čekala, co se z toho vyvrbí, a nedočkala jsem se. Závěr byl napůl ukončený, kde nebyla vysvětlena hlavní podstata děje. Mezi vyprávěním zde byly počítačové hlášky, hesla a zatím nevím z čeho. Ale musím říct, že mi to vůbec nevadí. Vjednom zajímavém směru byl příběh ukončen. Sice trochu moc rychle, ale byl. Moc se těším na druhý díl, který doufám, že vyjde.
V knize se popisují čtyři příběhy. Jsou z roku 1745, 1854, 2019 a 2039. Vždy jsou hlavními postavami Kate a Matthew. Tato hlavní dvojice se dá dohromady, ale každý příběh je jiný. V roce 1745 je z Kate šlechtična. V roce 1854 je Kate sirotek a převlíká se za kluka, který dělá sluhu ve válce na Krymu. V roce 2019 je vědkyně a v roce 2039 je studentka. Každý příběh je jiný a přitom má stejné hrdiny. Rok 2019 je podán formou deníkového a vzkazového zápisu Kate. Rok 2039 je popsán celkem strašidelně. Doufám, že to zůstane jen fikcí. Bylo to snadno uvěřitelné. V závěru se ukázalo, že vše má svůj význam.
Na čtecí večery jsem se velmi těšila a nejraději bych to přečetla na jeden zátah. Ale znám se a ta bolest hlavy z nevyspání mi za to nestojí. Hezky jsem si to dávkovala a aspoň se měla na co těšit.
Doma máme slavící týden. Manžel má narozeniny. K tomu jsme byli na Valašském plese, který byl super. K tanci hrála cimbálovka a tu já mám moc ráda. Klidně jsem mohla celý večer jen sedět, poslouchat a byla bych spokojená. Tak je to s časem. Ale teď už to bude lepší. Mám tu ještě hodně restíků, tak si musím pohnout. Snažila jsem se přísun knih omezit, ale úplně zastavit mi to nejde, tak tu na mě čeká asi 11 krásných novinek. Více je jich ještě z minulého roku.
Ale zpět ke knize. Byla to pro mě velmi příjemná oddechovka, s několika zajímavými příběhy, které se výborně četly. Pokud vás má recenze knihy zaujala, určitě si ji přečtěte.

Foto: Nakladatelství COOBOO