Laskončina kuchařka pro malé kuchtíky

Malé děti moc rády pomáhají. Rodiče vědí, že je správné je podporovat a chválit. Takže ten nepořádek, který díky pomoci od dětí nastane vydržíme. Za tu dětskou radost a nadšení nám to stojí. Největší lákadlo je pro děti určitě kuchyň. Nakladatelství Fragment nám pomohlo a přišlo s kuchařkou pro malé děti. Je moc krásná a dětem se líbí. Mám to ověřeno.


Již dříve jsme se seznámili s prasátkem Pigy, které si v lese našlo kamarády. Veverka Laskonka je moc dobře pohostila. Prasátko si vzalo veverku na pomoc a vytvořilo dvanáct receptů pro malé kuchtíky. Recepty tvoří barevné obrázky s postupem. Nejdříve máme namalovány a popsány ingredience. A pak máme vyobrazený postup. Děti si s pomocí rodičů mohou vytvořit salát z mrkve a jablka, kde prasátko hlásí, že jím zahání chuť na mlsání, protože je lepší než čokoláda.V horkém létě příjde k chuti mátovocitronová limonáda, která nás báječně osvěží. Nebo budou chtít děti udělat radost rodičům zdravou snídani s ovocem, protože snídaně je nejdůležitější jídlo dne. A mě nejvíce nadchl recept na mrkvové sušenky, který si zamluvila dcera, že je brzy upeče. Mňam, už se moc těším.
Obrázky jsou veselé a srozumitelné. Kniha je určena dětem od čtyř let. Malí kuchtíci si mohou jen tak listovat a bavit se nad ilustracemi se zvířátky. A ty větší již mohou pomáhat a dělat radost sobě i rodičům.

Foto: Nakladatelství Fragment