Knihy Dobrovský zvou na Jarní Bookstorming

Knihy Dobrovský už čtvrtý rok zvou své čtenáře na unikátní knižní event. Jarní Bookstorming se uskuteční vzhledem k pandemické situaci opět online. Připojit se lze na Facebooku či Youtube v neděli 6. března od 16 hodin.

Od roku 2019 Knihy Dobrovský pro redaktory, recenzenty, blogery a bookstagramery pořádají třikrát ročně akci s názvem Bookstorming. Na této akci představují chystané tituly z vlastní produkce, ale také informují o nových projektech. Program je doplněn o zákulisní vtipná fakta a »historky z natáčení«, v tomto případě přímo z nakladatelství. Nechybí ani soutěže o knihy nebo další dárky ze sortimentu knihkupectví.

„Je to pro nás unikátní příležitost, jak se spojit s našimi čtenáři. Nalákat je na skvělé knihy, které v následujících týdnech a měsících vyjdou, odpovědět na všechny jejich dotazy, nebo prostě jen nasát jejich nadšení. I pro náš tým je taková akce velkou motivací do dalšího období, a věříme, že pro čtenáře zase velkou knižní inspirací,“ popisuje tento už tradiční event Kateřina Valterová, vedoucí sekce PR & propagace.

A o jakých knihách jistě uslyšíte? O fenomenální debutu mladé české autorky Veroniky Černé, žhavé romanci z fantastického světa Pýthie. Dále o nových hororových románech z pera bestsellerové Darcy Coates nebo Jenifer McMahon. Chybět nebudou ani nové grafické romány z dílny českých tvůrců. Pod jejich vedením v komiksových stripech ožije Čapkova Bílá nemoc nebo Tři muži ve člunu.

 

Karel Čapek: Bílá nemoc

Grafický román Martina Pospíšila a Jana Štěpánka

Grafický román podle nesmrtelné divadelní předlohy Karla Čapka.

Ve své hře z roku 1937 ukazuje Čapek svou obavu z fašismu a předvídá vypuknutí války. Hlavní postava, soucitný doktor Galén, objeví lék na nebezpečnou nemoc, avšak léčí s ním jen chudé. Mocné muže – politiky a průmyslníky – léčit odmítá, dokud od nich nedosáhne příslibu, že zruší zbrojení a nevyhlásí válku. Přes veškerou jeho snahu však události naberou tragický spád.

 

Foto: Knihy Dobrovský