Julie Caplinová – Útěk na venkov

Začnu knihou od autorky, známou skrze svou sérii o různých oblíbených lokalitách ve světě. Jsou čtivé, pohodové, romantické a ještě poznáme nová místa jako inspiraci pro cestování. V této knize se posunula pouze na venkov kousek od Londýna, ale jasně si mě získala, že vedle hlavní lidské postavy je tam také psí hrdinka Tess, která je úžasná.

Máme ročního pejska zlaťáka a v knize je labrador. Takže mi byly některé situace velmi blízké. Psi jsou moc fajn. To je bez debat. Začátky sžívání pejska s hlavní hrdinkou Ellou byly nejen milé, ale i vtipné. Ella přijela do vesničky hlídat dům své kmotře. Také se chce vzpamatovat z rozchodu se svým bývalým partnerem Patrickem. Postupně zjistila, že ji nejen zradil, ale i využíval a podkopával její sebevědomí. Ella je zklamaná a nechce se s nikým přátelit, proto vysílá signály, ode mě co nejdál. Ale má štěstí na lidi, kteří ji do dění ve vesnici bez debat zapojí a ona se postupně sžívá nejen se sousedy, ale i s Tess. Seznámí se s veterinářem Devonem, který taky vypadá nepřístupně po rozchodu s přítelkyní, a navíc z něj chce vytáhnout co nejvíce peněz, jež nemá.

Devon a Ella se spřátelí. Radí jí jak na psa i pomáhá jí při organizaci vesnické slavnosti, kde dává svou tvůrčí sílu a inspiraci, protože se živí jako ilustrátorka. Její práce je úspěšná, i když si to na začátku nechce připustit. Později pochopí, jak moc ji Patrick zklamal v soukromí, ale i v práci.

Tess zde hrála důležitou roli, protože díky ní začala Elle chodit na procházky. Pochopila, jak je na venkově krásně a město ji nechybělo, i když si to na začátku myslela. Tess v ní probudila novou chuť do práce, která se na chvíli ztratila se smutkem a zklamáním v soukromí. Tess byl lék na duši a autorce se to moc dobře podařilo zachytit.

Pokud máte rádi romantiku, psy a přírodu určitě si knihu přečtěte. Je to opět milé a pohodové čtení na léto.

 

Foto: Nakladatelství Cosmopolis