Do děje Ordinace svým charismatem a originálním herectvím výrazně zasáhne Jan Slovák

Poslední hvězdou této sezony Ordinace se stává Jan Slovák. Herec, kterého všichni dobře znají z filmů Kouř či Mazaný Filip, z kultovního divadla Sklep či z minisérie Voyo Případ Roubal. V Ordinaci hraje obchodníka s láskou Andreje Bureše, jemuž podlehne psycholožka Jarmila v podání Jany Paulové.

Herečka Jana Paulová, jež v Ordinaci ztělesňuje oblíbenou psycholožku Jarmilu, hlásí: „Jarmila se zamilovala! Je naprosto okouzlená Andym, což je i pro diváka naprosto pochopitelné, vypadá a prezentuje se totiž jako Pan Dokonalý. Jarmila mu naprosto podléhá, dokonce se jí vypnou radary psycholožky.“

Jejím milencem se stává snad dosud nejzáhadnější postava Ordinace za celých osmnáct let její existence. Andrej »Andy« Bureš, kterého jedinečným způsobem představuje Jan Slovák, fyzicky i herecky snadno rozpoznatelná persona českého filmu a televize. Andyho hraje jako na první pohled bezchybného džentlmena, jako vystřiženého z klasických britských komedií. Má ušlechtilé způsoby, dokonalé vystupování, duši romantika, smysl pro příjemné překvapení a přijatelné dobrodružství. Údajně zbohatl na technologických inovacích v oblasti IT, podnikal už od devadesátých let a za tu dobu nabyl obrovského majetku. Materiálně si splnil veškeré tužby, nyní hledá duševní a spirituální naplnění, věnuje se seberozvoji a filantropii, protože cítí potřebu splatit společnosti a přírodě dluh za osobní štěstí. Jenže nemusí být zlato vše, co se třpytí… A tak Jarmilu, Darinu (Mahulena Bočanová) a Boba (Martin Zounar) čekají s Andym ještě neuvěřitelné peripetie!

Jejich společný příběh se na první pohled tváří jako čistokrevná komedie, obohacená dokonce o crazy prvky, postupem děje však začne klást i závažné otázky: Okouzlují naše přátele naše osobnosti nebo spíše finanční zázemí a společenský status? Co všechno jsme schopni z vlastního pohodlí nezištně obětovat, abychom zachránili druhého v nouzi?

„Hraje vysokou hru a nesmí polevit, nesundává nohu z plynu, improvizuje, žije naplno,” představuje Andyho Jan Slovák, herec, který se v českých seriálech objevuje zřídka. K natáčení Ordinace uvádí: „Některé dny jsou hodně nabité, takže dost náročné. Vyváženo moc příjemnými profesionály. Mí herečtí kolegové jsou jedineční, vstřícní. No, s Belmondem je vždycky zábava a jeho smích je nakažlivý. A ty svaly! Celkově šest hvězdiček z pěti.“

Kdo je Jan Slovák?

Jan Slovák je jednou z čelních osobností Baletní jednotky Křeč a divadla Sklep. Všestranný umělec ovšem začínal jako uklízeč v pražském Národním divadle. Jako filmový herec se proslavil jednou z hlavních rolí kultovního rytmikálu Kouř. Od té doby natočil řadu filmů (například Báječná léta pod psa, Mazaný Filip, Děti noci) a několik seriálů (Ochránce, Hlava Medúzy, Pozadí událostí). Na Nově, respektive Voyo, ho diváci mohli vidět ve velké roli minisérie Případ Roubal nebo v seriálech Chlap či Ulice. Znám je také jako neúnavný propagátor díla Franze Kafky. S grafickým designérem Alešem Najbrtem tvoří recesistické duo Thomas & Ruhller. V divadle je v současnosti k vidění například na pražské Jezerce v inscenaci Mašíni.

 

Nový díl Ordinace v růžové zahradě 2 je k dispozici pouze na Voyo vždy každé pondělí.

 

Foto: TV Nova