Joan D. Vingeová – Kovbojové a vetřelci

V nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Beletrie – kniha Joan D. Vingeové Kovbojové a vetřelci. Osamělý pistolník a psanec v čele nesourodé skupiny lidí, nepřátel na život a na smrt, bojuje s mimozemskými vetřelci nejen o svůj život, ale o přežití celého lidstva.


Divoký západ 1873. V poušti nedaleko městečka Absolution se probere neznámý pistolník, který ztratil paměť, nevzpomíná si ani na své jméno. Jedinou stopou do jeho minulosti je podivný kovový náramek, který nosí na zápěstí. V Absolutionu, jemuž tvrdou rukou neformálně vládne dobytkář a bývalý důstojník Dolarhyde, ho ale někteří lidé zjevně znají a touží po jeho hlavě.
Na tento zastrčený kout se však řítí pohroma, jakou městečko ještě nikdy nezažilo. Zaútočí na něj neznámí démoni. Vetřelci z nebes začnou nemilosrdně likvidovat místní obyvatele, některé pak unášejí na své lodě, kde je čeká neméně hrozný osud. Lidé nemají žádnou možnost se jim bránit a jejich jedinou šanci na přežití paradoxně představuje onen pistolník, který si postupně vzpomíná na svoji minulost a záhy pozná, že vlastní účinnou zbraň proti démonům.
Ve spojení s tajemnou okouzlující Ellou a bývalými nepřáteli – obyvateli Absolutionu, Dolarhydem, psanci a dokonce i Apači – se pouští do boje, který může rozhodnout o osudu lidstva.
Stejnojmenný film režiséra Jona Favreaua v hlavní roli s Danielem Craigem, Harrisonem Fordem a Olivií Wildovou právě vstupuje do kin.

O autorce
Joan D. Vingeová (1948) se narodila roku 1948 v americkém Baltimoru a je jednou z nejznámějších amerických autorek science fiction. V tomto žánru obdržela mnohá významná literární ocenění.

pevná vazba s přebalem / 332 stran / cena: 298,- Kč

Vydejte se mezi mimozemské vetřelce na Divoký západ roku 1873! Další román nejznámější americké autorky science fiction.

Foto: Nakladatelství Jota