Dějiny udatného českého národa obsadí pražské Klementinum!

Bývalý populární zpěvák Pancho je dnes úspěšným knižním nakladatelem a spolu s manželkou, výtvarnicí Lucií Seifertovou, zažívá jeden úspěch za druhým. A daří se jim nejen v práci, ale i v soukromí. Ke čtyřletému synovi Antonínovi se jim 13. srpna 2011 narodil syn Petr Jaroslav.


Pancho byl úspěšným zpěvákem a jeho hity jsme v minulosti často slýchali z rádia. Před pár lety ovšem pověsil zpívání na hřebík a naplno se vrhl do vydávání knížek své manželky, výtvarnice Lucie Seifertové. Její leporelo Dějiny udatného českého národa je komerčně velice úspěšná a již se jí prodalo skoro 70 000 kusů, což je v dnešní době neuvěřitelné číslo. A za stejnojmenný 111-ti dílný animovaný televizní seriál, ke kterému Pancho skládá hudbu, dokonce dostali v prosinci 2010 prestižní cenu Elsa za nejlepší televizní animovaný pořad.


Autorské leporelo Dějiny udatného českého národa spatřilo světlo světa v roce 2003 a od té doby jde od úspěchu k úspěchu. V roce 2004 získalo ceny Magnesii literu – nejlepší dětská kniha roku, Zlatou stuhu za nejlepší populárně naučnou knihu pro děti a Zlatou pečeť za nejlepší polygrafický počin roku 2003. Ve stejném roce byla uvedena v Národním muzeu zvětšenina této knihy jako výstava a od té doby brázdí Českou republiku. Už 15. září 2011 bude otevřena derniéra této velmi zajímavé a pro děti i poučné výstavy Dějiny udatného českého národa v Klementinum v Praze. Od roku 2006 dvojče této výstavy přeložené do angličtiny objíždí Spojené státy americké a výstava už navštívila například i Bolognu, Frankfurt n. M., Lucembursko nebo Moskvu.


„V září by se měl otevřít v Poděbradech na kolonádě orloj, který jsme s Lucií vytvořili právě pro Poděbrady. Já jsem k němu napsal a nazpíval s dětským sborem Kvítek písničku oslavující Poděbrady, Lucka namalovala pohyblivý obrázek – diorama ve kterém zpracovala bohatou historii Poděbrad,“ řekl nám Petr Prchal, který nezapomíná jako nakladatel ani na druhé autory. V září vydává knihu pohádek redaktorky Českého rozhlasu – Radiožurnálu Michaely Veteškové nazvanou Jak maminka vylezla na strom s ilustracemi Lucie Seifertové. A samozřejmě i nadále skládá hudbu k manželčině animovanému televiznímu seriálu Dějiny udatného českého národa, který se průběžně natáčí. A stejnojmenná kniha je nyní i v nominaci prestižních cen Magnesia Litera na dětskou knihu desetiletí.

Foto: www.seifertova.cz