James Patterson, Chris Grabenstein – Lovci pokladů: Nebezpečí na Nilu

Druhý díl z dobrodružné série pro děti Lovci pokladů je na světě. Museli jsme si na něj chvíli počkat. Od vydání prvního dílu uteklo již devět měsíců. Ale jsem za něj ráda. I když nejsem cílová skupina, ta je určena dětem od devíti let, tak mě tato série baví. Ráda si ji přečtu a ještě budu raději, když si ji budou číst i mé děti.

nebezpeci na nilu
Ve zkratce vám shrnu dění v prvním díle. Příběh vypráví dvanáctiletý kluk Bick Kidd. Není to obyčejná rodinka. Svůj domov mají na lodi a plaví se po světě za poklady. Bickovo dvojče Beck miluje malování a tak kreslí k vyprávění vtipné obrázky. Mají ještě starší sestru Střelu, která má fotografickou paměť a bratra Tommyho, který zas ovládá řídit loď. Mámu jim unesli piráti na Kypru a táta se jim ztratil v bouři. Všichni věří, že rodiče žijí a že otec měl proto své důvody, protože je agent CIA. V minulém díle děti hledali na svou pěst vzácnou urnu, kterou chtěli na výměnu za maminku piráti. Bohužel nedodrželi slovo a přesto, že děti urnu odevzdali, mámu nevrátili. Mají totiž více požadavků.
V tomto díle se nevlastní strýček Timothy, který se stal jejich opatrovníkem, snaží uklidit děti z nebezpečí a dá je do internátní školy. Ale to mu jen tak neprojde. Děti ví, že musejí vysvobodit maminku a pomocí důvtipu utečou ze školy a najdou indicie, jak maminku zachránit. Dostanou se do Egypta, kde mají najít tetu Belu. Všude na ně číhá nebezpečí v podobě dalších hledačů pokladů, kteří chtějí získat to, co děti Kiddovy. Podaří se jim je zmást pomocí džungle a děti poté jdou úplně na jinou stranu. Ale to už bych vám moc vyzradila. Doufám, že vás to zaujalo a dáte se na dobrodružnou cestu spolu s dětmi. Je to jemně napínavé, plné překvapení a nechybí ani zábava. Kniha je napsána čtivým stylem, má širší odstavce a díky obrázkům stránky přímo letí pod prsty. Velmi vydařená série pro děti.

Foto: Nakladatelství Albatros