Ilka Pacovská – Dračí cejch

Po delší odmlce v sérii Sedmý smysl, jsem se rozhodla ji dočíst. Z devíti dílu mi zbývaly dva. Po dnešním dni můžu říct, že mi chybí pouze jeden. Kniha se četla skoro sama. Příběh mě vtáhl do svého světa a já prožívala dobrodružství s Hankou, Svaťou, draky a jednorožci. Jako z každého dílu této série jsem nadšena. Moc se mi líbí promyšlený fantasy svět se všemi svými magickými kouzly.

draci cejch
V tomto díle Hanka koketuje s myšlenkou, že se stane ochráncem. Přestože ještě nesložila zkoušky, je díky své výborné znalosti dračí řeči poslána na misi do Pasteku. V Pasteku se nachází výběrová dračí škola pro lidské děti. Některé předměty učí lidé, některé draci. Již dvakrát po sobě se v Pasteku stalo něco zlého mladým dívkám. Jednou dokonce dívka zemřela, druhá dívka se z nevyjasněných událostí málem zbláznila. Do této školy chce chodit za každou cenu i Lída, vnučka Bdělého. Děda pro Lídu chce ochranu a tak jde na pomoc Hanka. Hanka se Svaťou jedou do Pasteku jakou studenti. Potýkají se s velkou drahotou ve městě. Podaří se jim seznámit s Lídou a objevují záhady, které dávají tušit, že se děje něco špatného.
Výborně zde byla vykreslena Lída, která je až nehezky rozmazlená. Neuvědomuje si důsledky svého chování. Až do konce neví, co je správné a co ne. I přes domlouvání přátel, nedokázala pochopit, co má udělat jako vhodnou věc. Moc se mi líbila nová postava ve formě ptačího mazlíčka Avisira. Z vypelichance dokázala Hanka se Svaťou udělat nádherného ptáka a to díky svému důvtipu a odvaze, u kterého jsem se ještě bonusem zasmála. K tomu nečekaně odhalili jeho magické schopnosti.
Příběh je plný napětí, dobrodružství, lásky, překvapení a kouzel. Vše je skloubeno do vyváženého vyprávění. Jako v správné pohádce, kde nezůstává pozadu touha po síle a moci. O to je to lepší, že Sedmý smysl je z pera českého autora. V této sérii se skrývá nádherný pohádkový fantasy svět a já vás vřele zvu na objevování se mnou. Na mě se už tady směje devátý díl. A vám doporučuji začít od jedničky. Věřím, že si sérii oblíbíte jako já.

Foto: Nakladatelství Albatros

1920x1080px_osudy_hvezd