Iain King – Tajemství posledního nacisty

V nakladatelství Jota právě vychází reedice knihy z ediční řady Beletrie: Iain King – Tajemství posledního nacisty. Píše se rok 2015, ale vlády bývalých válečných spojenců přesto dostávají zvláštní demarši podle dávno nepoužívaného protokolu z Jaltské konference v roce 1945.

image001
Ruské ministerstvo zahraničí chce vyšetřit podezřelou smrt bývalého významného nacisty, kapitána SS Wernera Stolze. Je sestaven mezinárodní tým, jehož hlavním hráčem se rychle stává výstřední, ale mimořádně schopný britský vojenský historik Myles Munro. Čtyřčlenná skupina doplněná mladou německou tlumočnicí se pouští do rutinního vyšetřování, ale záhy zjišťuje, že Stolz nebyl jen vysoce postavený člen nacistické hierarchie, ale především ochránce dost možná nejvýznamnějšího tajemství Třetí říše, které by v nesprávných rukou mohlo jednou provždy změnit celý svět.

PF_2016

Tajemství posledního nacisty je napínavý špionážní thriller s prvky akčního žánru, který nadchne všechny milovníky záhad a tajemství. Zaujme svižným a čtivým příběhem, přirozeně plynoucími dialogy, množstvím zajímavých, pro mnohé neznámých historických informací a širokým záběrem do starobylé, ale stále neprobádané oblasti astrologie.

Tajemství posledního nacisty
pevná vazba s přebalem, 456 stran
cena: 398,- Kč
originální název: Secrets of the Last Nazi
přeložil: Jan Sládek
vychází také jako e-kniha

O autoroci:
Iain King je britský filozof a spisovatel, autor několika kontroverzních knih, ve kterých předkládá své pojetí moderní filozofie a etiky.
King vystudoval politologii, filozofii a ekonomii na Oxfordské univerzitě a následně se aktivně angažoval v mezinárodní politice – působil v Kosovu, v Afghánistánu a Libyi. Přednášel filozofii na univerzitě v Cambridgi a pravidelně přispívá do řady odborných i populárně naučných časopisů. V roce 2013 se stal jedním z nejmladších držitelů Řádu britského impéria.

Foto: Nakladatelství Jota

1920x1080px_osudy_hvezd