Lucie Bílá má už zase nového kolouška!

Lucie Bílá oslaví v dubnu padesátku, ale její partneři i spolupracovníci jsou stále mladší a mladší… Naní natočila duet se slovenským zpěvákem Mirem Šmajdou, který nyní žije v Praze. Skladba dostala název Valčík a autorem hudby i textu je sám Miro Šmajda. „Nápad na tuto písničku vznikl velmi spontánně po takovém večerním krátkém přemýšlení nad tím, jak jsou lidi v dnešní rychlé době zbytečně chladní, uzavření a často osamělí a nenaplnění, i když mají kolem sebe nějaké lidi,“ říká Šmajda.

7449a8e5
Zajímavé na skladbě je, že ji Miro nazpíval česky. Nápad vznikl před několika měsíci. „Napadlo mi, že by se můj hlas s jejím mohl v rámci duetu fajn doplňovat, inicioval jsem tedy spolupráci. Poslal jsem jí demo nahrávku a po kladné reakci jsme se dohodli, že písničku nahrajeme,“ přibližuje zpěvák vznik skladby.

image

Poslechněte si duet Valčík zde:

d4e18a8e

O autorovi:
Zpěvák, muzikant a textař Miro Šmajda, který se do povědomí veřejnosti dostal jako tvář československé SuperStar. Poozději zvítězil v kategorie Album roku, Skladba roku a Objev roku v anketě Žebřík. Po různých několikaletých experimentech na jaře 2015 s kapelou Terrapie nové, v pořadí třetí, album se stejnojmenným názvem Terrapie. A tento měsíc natočí tato čtveřice v čele se Šmajdou klip k připravovanému singlu Miluj.

Diskografie:
Čo sa týka lásky (2010)
Mirosmajda.com (2013)
Terrapie (2015)

Videoklipy a videa:
Live z Rock Cafe:

Klip Každý deň:

Klip Nostalgie:

Klip Odpovede:

Klip Baby:

Klip Loneliness:

Klip White-Black:

Klip Bullshit:

Foto: Supraphon, archív Miro Šmajdy

7449a8e5