Gérard Depardieu se odhaluje až dřeň své duše

Nakladatelství XYZ vydalo velmi otevřenou a šokující autobiografii francouzské filmové legendy Gérarda Depardieu Prostě je to tak. Hluboká niterní zpověď slavného herce obsahuje řadu těžko uvěřitelných vzpomínek a vůbec poprvé v knize Depardieu odhaluje svůj vnitřní hlas. Kniha byla licencována do devíti evropských zemí; jen ve Francii se prodalo 120.000 kopií. Francouzské noviny Le Point zařadily biografii mezi nejlepší knihy roku 2014.

Depardieu_M
Extravagantní umělec Gérard Depardieu se už od dětství nechával vést svým vnitřním hlasem, který ovlivnil jeho život, životní rozhodnutí a pohled na svět. Jeho prostřednictvím také vypráví o svém nuzném dětství, bouřlivém dospívání i o sexu s muži. Rozepsal se i o tom, jak si přivydělával prostitucí, seděl ve vězení či kradl. Pětašedesátileté herecké legendě se nevyhnuly ani eskapády spojené s jeho náklonností k alkoholu. Nechybí ani kapitoly o jeho vztahu k Francii, Rusku a Putinovi.

17
„Depardieu je osobitý, originální, šokující. Známý herec se ve své knize odhaluje až na dřeň. Na dřeň své duše. Podává svědectví o komplikované a zároveň citlivé a nesmírně vnímavé osobnosti. Depardieu jako člověk bolavý, zranitelný a neznámý – taková je to kniha!“ říká překladatel Jiří Žák.
Čtenář se stává součástí Depardieova vnitřního monologu, a získává tak možnost podívat se na svět jeho očima. Očima dítěte, které se málem nenarodilo, protože se jeho matka v těhotenství bodala pletacími jehlicemi do břicha; dítěte, které vyloučili ze školy a které nemá co ztratit, protože nic nemá.

Foto: Nakladatelství XYZ