Geniální šachistka na stopě zločinů v detektivce Dobré duše

Již příští týden vychází v nakladatelství Motto román Dobré duše, který je první detektivní knihou Ireny Obermannové. V minulosti poněkud kontroverzní autorka románů »pro ženy« se tak pustila do nových vod a nutno podotknout, že jí změna sedí. Dobré duše jsou klasickou detektivkou, ale mimořádná hrdinka, hra v šach a filozofické úvahy o dobru a zlu z ní činí ojedinělou četbu, ideální do horkých letních dní.

Dobré duše
Alespoň mě nevšední hrdinka mluvící krásně knižně a zároveň pekelně sprostě hodně baví… Obálku knihy má navíc na svědomí duo Tomski & Polanski.

Irena Obermannová

Anotace knihy:

Do bývalého sklářského městečka Vlčí Úpice přijíždí mladá geniální šachistka Alice, aby tu sehrála simultánní partii se členy místního šachistického kroužku. Krátce po příjezdu však doslova zakopne o mrtvolu místní starostky. Během hry Alice smete figurky z šachovnice a připraví se tím o velkou příležitost. Ale ona už hraje jinou partii… Navzdory policii i všem obyvatelům městečka se snaží vypátrat, co se stalo. Vrah je na tahu. Dá mat, nebo ho Alice zastaví?

 

Foto: Nakladatelství Motto