Elizabeth Fremantleová – Ve stínu trůnu

V nakladatelství Jota právě vychází novinka z ediční řady Beletrie: Elizabeth Fremantleová – Ve stínu trůnu. Vášně a intriky na dvoře posledních Tudorovců.

image004
Druhý román autorky Královnina gambitu se věnuje životu u královského dvora posledních Tudorovců – osudům dvou sester, jež mají k nástupnictví stejně hrozivě blízko jako jejich nejstarší sestra lady Jana Greyová, popravená po pouhých několika dnech na královském trůnu.
Doba bouřlivé vlády Marie I. Tudorovny. Lady Kateřina a lady Marie Greyovy jsou otřeseny brutální popravou své starší, sedmnáctileté sestry Jany, devítidenní královny. Otázka nástupnictví zůstává otevřená.
Ani jedna ze sester se pro nesnadný život u dvora příliš nehodí. Lehkomyslná Kateřina, považovaná mnohými vlivnými osobami za právoplatnou nástupkyni na trůn, nedokáže ovládat vlastní emoce a potřebu milovat a být milována. Její sestra, přemýšlivá a bystrá Marie, má zdeformovanou páteř a je zakrslého vzrůstu, což se považuje za ďáblovo znamení. I tudorovská krev, která oběma dívkám koluje v žilách, je pro ně víc prokletím než požehnáním. Jsou figurkami na královské šachovnici, manipulované, střídavě zahrnované přízní i podezřívané ze spiknutí a velezrady.

Ve stínu trůnu
pevná vazba s přebalem, 496 stran, cena: 398,- Kč
Originální název: Sisters of Treason
Přeložila: Ina Leckie
Vychází i jako e-kniha

O autorce:
Elizabeth Fremantleová ve svém vydařeném románovém debutu zhmotnila svou dávnou dětskou touhu stát se spisovatelkou a zúročila celoživotní zálibu v literatuře i několikaletou práci pro různé literární agenty, kdy četla a hodnotila díla neznámých a začínajících autorů. Vystudovala angličtinu na univerzitě Birkbeck, další, magisterský diplom získala v oboru tvůrčího psaní. Žije v Londýně.

„Ve stínu trůnu, román skvělé nové hráčky na poli historické beletrie, oživuje dramatické osudy dvou méně známých mladých žen, které však sehrály podstatnou roli ve složitém soukolí politiky své doby.“
People

Již vyšlo:
KRÁLOVNIN GAMBIT
Debutový historický román britské autorky líčí životní příběh poslední manželky anglického krále Jindřicha VIII. Tudora.
Kateřina Parrová v jednatřiceti letech podruhé ovdověla. Krátce poté se zamilovala do oslnivého dvořana Thomase Seymoura a doufala, že znovu se konečně provdá z lásky. Po povinném návratu ke královskému dvoru nicméně zjišťuje, že upoutala pozornost egoistického, churavějícího a nebezpečně mocného panovníka Jindřicha VIII., který navíc zanedlouho odesílá svého rivala Seymoura jako vyslance do Evropy. Královskou nabídku k sňatku odmítnout nelze, a tak, ve stínu předcházejících Jindřichových manželek – dvě skončily na popravišti, jedna zemřela po porodu a dvě manželství byla anulována – Kateřině nezbývá, než se za krále provdat a stát se jeho šestou chotí.
Kateřina musí vynaložit všechen intelekt a instinkt, aby dokázala kličkovat složitým prostředím královského dvora plného intrik. Ani při této cestě po ostří nože však neztrácí naději na lásku a její příběh nekončí. Ještě ne.
Vyšlo v listopadu 2014.

Foto: Nakladatelství Jota

FB_post_chalupari