Denisa Kimlová, Sára Ploczeková – Kůň do města speciál

Kůň do města speciál spisovatelky Denisy Kimlové a ilustrátorky Sáry Ploczekové je knížka pro nejmenší čtenáře o jednom splněném snu. Ale stejně jako se dnes často používá pojem rodinný film, tak Kůň je rozhodně rodinná kniha. Nejen proto, že se v ní lecjaká babička či tatínek poznají, ale proto, že i je knížka při čtení pobaví. Ostatně kdo z nás nesnil o tom, že má svého koně, velkého přítele a partnera pro krásná dobrodružství.


A právě tato knížka je vyprávěním o jednom splněném snu. Takových příběhů není nikdy dost, potřebujeme je všichni.
Hlavní hrdinkou je holčička Johanka, která už má dlouho velký sen mít vlastního koně. Přála si koně každý rok od Ježíška, k narozeninám, přála si ho, když padala hvězda, i když paní průvodkyně na hradě řekla, že podle staré pověsti se tam u té studny plní přání… Přesto to dlouho vypadalo jako nesplnitelné přání, protože bydlí na sídlišti a tam kůň být nemůže. Vždyť je to sídliště! Můžeme tam vidět pejsky, sem tam kočku, ale koně? Jednoho dne však poslíček přiveze obří krabici a ta je důkazem, že i ta nejnesplnitelnější přání se mohou vyplnit. V krabice byl dárek a s dopisem, ve kterém stálo:

Jsem kůň do města speciál.

Nemám problém vyjít schody do čtvrtého patra.

Vejdu se do jakéhokoli dětského pokojíku.

Sám uklízím svůj nepořádek.

Mám moc rád děti a je se mnou legrace…

A v krabici byl totiž opravdický kůň do města speciál. Johanka ho pojmenuje Řehtálek a je jí jasné, že je oba čeká nejedno dobrodružství. Začíná to již tím, jak se ke koni v panelovém bytě postaví Johančini rodiče a sousedé. Nakonec si obyvatelé paneláku koně oblíbí, protože to není jen tak obyčejný kůň; je to i kůň zachránce. Stane se dokonce mediální hvězdou. Velká pozornost veřejnosti ale Řehtálka i Johanku obtěžuje, a proto se i s rodiči vydají na venkov k babičce. Zde veselé příhody Řehtálka a jeho kamarádky pokračují. A jak to dopadne na velkém dostihovém závodě, kde se na Řehtálka téměř každý dívá svrchu? Kdo ví?

 

Cena: 249 Kč

 

Milou knihu, u které se pobaví celá rodina, si můžete objednat zde:

 https://www.knihydobrovsky.cz/kniha/kun-do-mesta-special-473941026

 

Foto: Cattacan