Už jste viděli Noční expres s Evou Burešovou?

Skupina Nebe vydává další duet, tentokrát vsadila na zpěvačku Evu Burešovou. Singl, který pojednává o tom, že to nejdůležitější necháváme doma pokaždé, co za sebou zavřeme dveře, vznikl ve spolupráci s britskou skladatelkou Chelcee Grimes a producentem Lukášem Chromkem v rámci songwriting campu.

Píseň si kapela Nebe ponechala chvíli v šuplíku, ale přišel správný čas vytáhnout ji a zároveň také přijmout nabídku Evy Burešové, která si se skupinou chtěla českou písničku zazpívat, protože již od začátku byla koncipována jako duet. „Na skladbě jsme pracovali s přestávkami několik let, protože nesla prvky pro nás ne zcela jednoduchého anglického frázování, takže jsme nosili průběžně různé návrhy textů, ale až letos jsme si řekli, že tenhle je ten správný,“ komentuje Petr Harazin, zpěvák formace. „Spolupráce s autorkou písní pro světové interprety v čele s Dua Lipou, Kylie Minogue či Tomem Walkerem pro nás byla velmi inspirativní,“ dodává s nadšením kytarista Štěpán Petrů.

Slovní spojení »nočním vlakem do bůhvíkam« přímo vybídl k natočení videoklipu ve vlaku. „Oslovili jsme České Dráhy a ty nám poskytli možnost natáčet v několika vozech zaparkovaných ve vysočanském depu. Ve vlaku se stane ledasco, můžeš celou cestu prospat, probudit se o pár zastávek dál nebo narazit na zvláštní spolucestující. A tuhle myšlenku jsme se snažili promítnout do videoklipu,“ popisuje Petr.

Skupina Nebe pochází z Havířova, proto je pro ni cestování po železnici nejen oblíbený, ale i velice častý způsob dopravy. Klip tedy vychází z vlastních cestovních zážitků. Režii obstaral Ondřej Koneš, kamery se ujal Martin Švec, který se podílel již na předchozích klipech.

Na klip se můžete podívat zde:

 

 https://www.youtube.com/watch?v=RWVibAgYnIM

 

Více infa:

IG: https://www.instagram.com/skupinanebe/

 

FB: https://www.facebook.com/skupinanebe

 

YT: https://www.youtube.com/channel/UCf1sxCqpdza8vFAfQViVdug

 

Foto: Ondřej Koneš