Christina Laurenová – Láska a jiná slova

Po delší době se vracím ke svým oblíbeným románům. Čeká tady už na mě pěkná hromádka knih tohoto žánru. A já se skvěle trefila do výběru první z nich. Od těchto autorek mám přečteno skoro vše. Většinou jsem byla s příběhem spokojená, ale nebyla jsem tak nadšená. Tady jsem četla jedním dechem. Pro mě to bylo úplně něco jiného od těchto autorek než jsem zvyklá.

Je to milá, lehce něžná romantiku s jemným erotickým nádechem. Postavy jsou vykresleny realisticky a celkově atmosféra příběhu mě chytla. Hlavní hrdinka osmadvacetiletá Macy je lékařka, žije s partnerem Seanem a její čas je naplněn hlavně prací. To vše se změní, když náhodou v kavárně potká svou první lásku Elliota, kterého neviděla dlouhých jedenáct let. Rozešli se ve zlém a důvod se čtenáři dozví až na konci knihy. Takže jsem nad tím často přemýšlela, co se asi mohlo stát. A je fakt, že mě malinko závěr knihy dojal. Tím chci říct, že to bylo vážně moc pěkně napsáno.

Příběh vypráví Macy ve dvou časových rovinách. První je právě teď, kdy potkala po letech Elliota a uvědomuje si, jak prázdný život vedla, jen aby zapomněla na svou první lásku. A druhá osa je v minulosti před patnácti lety, kdy poprvé potkala Elliota a popisuje jejich přátelství, které začalo společnou láskou ke knihám. Nejdříve bylo krásné kamarádství, jež se postupem času a s dospíváním měnilo v lásku, která byla ve strachu, že když se překročí mez přátelství, tak se to může zvrtnout a všemu bude konec. Což se i stalo, a opět tu bylo i to, že poté spolu nemluvili. Macy se zatvrdila a prostě vše utla a nechtěla se k tomu vracet. I když ji Elliot chtěl vše vysvětlit. Nakonec to byla vina obou a myslím, že kdyby fungovala komunikace, nemuseli se trápit jedenáct let, ale třeba jen rok. Protože čas by vše srovnal a odpustili by si tak, jak to udělali po jedenácti letech.

Velmi se mi líbila linka jejich přechodu z kamarádství do zamilovanosti. Bylo to hezky reálně vykresleno, že jsem si to užívala a vzpomínala. Tak opravdu funguje první láska. Celkově se mi román moc líbil a skvěle se hodí jako letní čtení. Vzít si ho na dovolenou nebo jen tak lenošit na zahradě je dobrá volba. Román je čtivý, milý, má sympatické hrdiny a má romantickou jiskru, která mi prostě sedla.

 

Hodnocení: 90%

 

Více infa: https://www.jota.cz/laska-a-jina-slova

 

Foto: Nakladatelství JOTA