Christina Laurenová – Dvakrát za uherský rok

Mám tu spoustu nepřečtených knih, které jsem dostala k recenzi. Jako není jich na desítky, ať si nemyslíte. Mám jich tu přesně devět. I to je pro mě dost, ale jsem za ně vděčná. Oceňuji trpělivost nakladatelství a tímto jim moc děkuji za shovívavost. Jak už jsem se vícekrát zmínila, času mám méně, a tak knih přečtu taky méně. Ale když čtu, tak si vybírám dle svého gusta a je mi fuk, co si kdo myslí. Je to můj relax a můj výběr.

Dozajista má někdo výhrady k romantice, ale já ji mám ráda. Tato mě zaujala díky autorkám. Jejich knihy jsou čtivé. I tato se mi líbila. Nebylo to tak, že bych si z ní sedla na zadek a byla paf. Ale prostě mě bavila a odreagovala jsem se. Já oceňuji, že autorky ubraly erotiky a jdou spíše do romantického příběhu.

Příběh se odehrává ve dvou časových rovinách. Hlavní hrdinku Tate poznáme, když je ji osumnáct a jede se svou babičkou na výlet do Evropy do Londýna na čtrnáct dní.  Zde potká v hotelu mladíka Sama, který ji okouzlí na první pohled. Tajně se večer setkávají a povídají si o svých snech, představách a tajemstvích. Tate se svěří s něčím, co nikomu ještě neřekla. Bohužel se stane něco, co jejich cesty rozdělí.

Pak potkáváme Tate, když je jí třicet dva let. Je slavná herečka a náhodou u filmu, ze kterého se očekává velký trhák potká Sama. Tate je z toho setkání překvapená a neví, co si má o Samovi myslet. Jednou ji zradil. Udělá to znovu? Je to cesta k odpuštění a pochopení? Nebo už dvakrát do stejné řeky nevstoupíš?

Opět je příběh velmi čtivý a doporučovala bych vám nečíst anotaci, která vás ochudí o pár překvapení. Pokud knihu vezmete do ruky s očekáváním pěkného, romantického příběhu, kde rodina a láska má své důležité místo, tak nebudete zklamání. Je to milý příběh v první části z prostředí Londýna a v druhé části z filmového průmyslu. Líbil se mi posun ve vyzrání obou hrdinů. Kdy je vidět, jak mládí je někdy naivní a optimistické. Později chápeme jejich chování, ale vnímáme, jak toho litují, ale nelze to vzít zpět.

 

Hodnocení: 80%

 

Více infa: https://www.jota.cz/dvakrat-za-uhersky-rok

 

Foto: Nakladatelství JOTA