Chris Kuzneski – Utajená koruna

V nakladatelství Jota vychází novinka z ediční řady Beletrie. Tajemství šíleného bavorského krále v knize Chrise Kuzneského Utajená koruna. Skvěle podaný, strhující i poučný příběh, který ve vás vzbudí touhu dozvědět se víc o šíleném bavorském králi.


Chris Kuzneski nepřestává překvapovat svými napínavými, správně opepřenými příběhy. Známá dvojka Payne–Jones se tentokrát vypraví do Bavorska, kde je v bývalém nacistickém bunkru objeveno několik beden a v nich listiny oražené černou labutí, znakem krále Ludvíka Bavorského, jenž zemi vládl v devatenáctém století. A hned se začnou rojit otázky.
Jeho smrt byla dlouho záhadou. Roku 1886 jej vlastní vláda prohlásila za šílence a sesadila z trůnu, den nato jej našli mrtvého v jezeře Starnberg. Byl zavražděn, nebo spáchal sebevraždu? Jaké tajemství si s sebou vzal do hrobu? Objev dávno ztracených dokumentů postupně vynáší na světlo šokující, nikým netušené historické souvislosti. Úkolem našich hrdinů je dokumenty chránit, ale brzy se ocitnou v tuhém boji s neznámým nepřítelem, který je hodlá stůj co stůj zabít. Aby se tomuto osudu vyhnuli, musí vyřešit záhadu spojenou s královou smrtí. Jejich cesta je zavede na řadu míst po celém Německu, do podzemí v Bavorsku, a dokonce ve slunné Itálii.

pevná vazba s přebalem / 376 stran / cena 348,- Kč

„Nikdo nedokáže dát dohromady tak fascinující historii a pulzující akci jako Chris Kuzneski. Utajená koruna je dílo chytré a vtipné zároveň, které nelze odložit. Nebylo možné přestat číst ani při výpadku energie. Kniha je prostě tak dobrá!“
Jeremy Robinson, autor bestseleru Instinct

O autorovi
Chris Kuzneski se narodil v roce 1969 a vyrůstal v městě Indiana v Pensylvánii. Absolvoval univerzitu v Pittsburghu, kde patřil k oporám tamního týmu amerického fotbalu. V současnosti žije v Tampě na Floridě, a pokud si zrovna neužívá slunce, surfování a hurikánů, píše romány s dvojicí Payne & Jones v hlavní roli. Jeho romány se pravidelně překládají do dvou desítek světových jazyků a mimo jiné patří podle New York Times k bestselerům i k nejprodávanějším knihám ve Velké Británii.

V nakladatelství Jota od Chrise Kuzneského již vyšlo


Meč boží
Brutální vraždu a starobylý nález spojuje hrůzné tajemství.
U pobřeží Jižní Koreje objeví mladý chlapec jeskyni, která je nasáklá lidskou krví. O necelý týden později všichni obyvatelé jeho vesnice zmizí…
V Saúdské Arábii nalezne archeoložka artefakt, který ohrožuje historické základy islámu. Pro některé muslimy je to objev, který je třeba za každou cenu ututlat.
Mezitím se v tajném bunkru americké zpravodajské služby stane nemyslitelné. Při výslechu jednoho z nejnebezpečnějších teroristů světa je brutálně popraven bývalý člen elitního týmu Maniac.

Znamení kříže
Tři novodobá ukřižování – šílenství, nebo boží znamení?
První oběť je unesena v Itálii a poté o patnáct set kilometrů dále ukřižována. Druhý den se opakuje tentýž zločin – tentokrát v Asii a Africe. Tři různé kontinenty, ale jeden a ten samý brutální vzor: někdo napodobuje ukřižování Krista.
Tři ukřižování na třech různých kontinentech… Objev starodávného spiknutí… Tajemství, které by mohlo zničit víru milionů lidí.

Ztracený trůn
Řecké kláštery Meteora skrývají tajemství, které vede k rituálním vraždám.
Děj třetího románu Chrise Kuzneského se odehrává v centrální části Řecka v horských klášterech Meteora, které jsou takřka nedostupné. Klášter Svatá Trojice je nejizolovanější z nich a jeho bratři jsou strážci tajemství, uchovávaného v tajnosti po celá staletí. Na druhé straně Evropy se Richard Byrd obává o svůj život. Objevil totiž místo, kde se nachází neuvěřitelný poklad. Jsou tu však ti, kdo jsou odhodláni jej chránit za každou cenu. Byrd už neví, co má dělat, a proto se spojí se dvěma kolegy, Jonathonem Paynem a Davidem Jonesem.

Proroctví
Poslední tajemství proslulého »Nostradama«.
Je na Jonathonu Payneovi a Davidu »D. J.« Jonesovi, bývalých členech speciálních jednotek americké armády, aby podstoupili zápas na život a na smrt s rafinovaným a nelítostným vrahem a postavili se těm, kdo chtějí zneužít Nostradamovo vědění pro své temné záměry. Hraje se o tajuplné čtyřverší napsané na pergamenu, které je třeba rozluštit…

Foto: Nakladatelství Jota