Caryn Sangster, Amy Edwards – Moudrost čaker

Ještě nedávno byly pro mě čakry neznámý pojem. Věřím na osud a intuici. Takže, když jsem si mohla vybrat jeden recenzní výtisk z nakladatelství Synergie, oslovila mě tato kniha.

sila caker
Když mi přišla, byla jsem překvapena. Věděla jsem, že jsou k ní přiloženy karty. Ale netušila jsem, že kniha bude malého formátu – 8,5 cm x 12,5 cm. Nyní jsem za to ráda. Později vysvětlím. Karty jsou téže velikosti, tedy větší než normální karty. Obojí je vloženo do hezké a hlavně praktické krabičky. I já nedůsledná vím, že je nezaložím. Ukládám je tam, kde patří. Malý formát vynahrazuje velikost a síla obsahu sdělení.
Pro ty, kteří jako já, nevěděli, co jsou čakry, stručně vysvětlím. Slovo čakra znamená kolo světla. Jsou známé jako energetické nebo duchovní centra. Spojují nás mezi sebou a zároveň se vším živým. V lidském těle je sedm hlavních čaker. Všechny jsou umístěny svisle podél páteře a rozšiřují se do aury. Molekuly, které tvoří naše tělo vibrují na různých frekvencích. Když jsme ve stresu nebo smutní vibrace těla se liší od stavu, kdy jsme zdraví a šťastní. Každá čakra má svůj vlastní účel. Všech sedm spolupracuje. Ohledně fungování čaker je zde dobře vysvětleno více, další podrobnosti si musíte přečíst.
V knize je dále objasněno, jak karty používat. Jsou tu typy výkladů popsány stručně a jasně, že i já laik, jsem tomu porozuměla. Karet je čtyřicet devět. Každá čakra má sedm karet. Karty jsou nádherně zpracovány a je radost se jimi jen tak probírat. V knize je každé kartě věnována kapitola pro porozumění významu, co karta sděluje.

s1
Když to zestručním, kniha s kartami je určena těm, kteří chtějí na sobě pracovat a zlepšit své já. Věřím, že za pomocí karet se mohou utvářet myšlenkové změny. Je tu více způsobů popsáno, jak s kartami pracovat. Mě se líbí sedmitýdenní cesta čaker. Každý den se používá jiná karta. Výhodou balení je, že si krabičku můžete vzít všude sebou, kdykoli ji vytáhnout a použít.
Z celé sady mám velkou radost a moc se mi líbí. Pokud se zajímáte o své pocity, myšlenky a věříte, že je psychika propojena se zdravím, je to krásná pomůcka, která vám pomůže pochopit různé problémy a výzvy s nimiž se v životě potkáváte.
Jen pro zajímavost. Mám problémy se žaludkem. Ten řídí čakra solárního plexu a má atributy intelektu, ctižádosti, síly vůle, sebeúcty, svobody volby, osobnosti atd. Neskenovala jsem vám kartu, která je k této čakře, jejíž barva je žlutá. V knize je o kartě napsáno např.: „Tato karta je výzvou k tomu, aby jste odkryli, kým jste, a objevili sílu svého pravého já. Pusťte se do aktivit, které zvýší vaši sebedůvěru a uvědomění toho, kým jste. Začněte se věnovat novému koníčku nebo se naučte novou dovednost. Věnujte svůj čas těm přátelům, kteří vás vidí v tom nejlepším světle. Nějaký čas stravte o samotě v přírodě. Podnikněte něco riskantního, při čem je legrace, zúčastněte se konkurzu na divadelní roli, napište píseň, nechte se ostříhat. Napište si, za co jste vděční, v čem jste dobří, a co na sobě máte rádi.“
Zaujalo vás to? Tak si knihu určitě pořiďte.

Knihu si můžete zakoupit zde:

http://www.synergiepublishing.com/cs/shop/andele-vesteni/vykladaci-karty/000299_moudrost-caker.php

Děkuji nakladatelství Synergie za recenzní výtisk.

Foto: Nakladatelství Synergie

FB_post_chalupari