Břetislav Ditrych – Proti Rudému baronovi

Až do začátku 1. světové války aeroplány vzlétaly především při sportovních leteckých soutěžích. Ale již v prvních měsících války si představitelé armády uvědomili jejich význam a začali velké stroje postupně využívat k bombardování území protivníka.


Nejslavnějším německým pilotem byl nesporně Manfred von Richthofen, nazývaný Rudý baron. S osmdesáti sestřelenými stroji je prvním v pořadí leteckých es. V knize se setkáme také se spojeneckými piloty, kteří bojovali na západní frontě proti Německu (jako například G. Guynemer či E. Mannock), a připomene i české letce, kteří proti sobě stáli na opačných stranách fronty (například R. Holeka, J. Kostrba, J. Hofman). Podíváme se rovněž na italskou frontu a méně známou východní frontu, do ruských leteckých továren, kde vynikající konstruktér Igor Sikorskij navrhl mohutný stroj Ilja Muromec.
Znovuobnovená edice literatury faktu, která navazuje na tradici kdysi velmi populární sešitové řady, vychází ve spolupráci s Pražskou vydavatelskou společností. Na rozdíl od původních sešitových publikací vycházejí tituly edice Magnetka ve dvou podobách a jsou prodávány současně ve vybraných stáncích a prodejnách tisku a v síti knihkupeckých prodejen. Do prodejen tisku je dodávána levnější verze v měkké vazbě, v knihkupeckých prodejnách jsou tituly edice nabízeny v pevné vazbě.

Foto: Nakladatelství Epocha