Ana Galánová, Pablo Pino – Dračí srdce: Velký turnaj

Po delší odmlce nám nakladatelství Cpress nadělilo další díl ze série Dračí srdce určenou zejména dětem. Osobně jsem si ji velmi oblíbila a nejinak je to u mých dětí. S radostí jsme se začetli do čtvrtého dílu, který nás opět vtáhl do vymyšlené země Samarada, kde každý od určitého věku vlastní draka.

draci srdce 4
Věřím, že samotná představa vlastnictví draka budí u dětí nadšení. Mně stačí náš pes, který má také své vrtochy. Na stará kolena, která mu čítají již deset let, nám začal utíkat. V nalézání způsobu jak a kudy zmiznout je velmi důmyslný. Mě by to ani tak nevadilo, ale chápu, že se ho lidí bojí. Co člověka napadne, když se před vámi vynoří velký bílý pes? Představa, že by psa nahradil drak, mě vůbec netěší. Ale v knize je to jinak. Příběh je plný bohaté fantazie psané v jednoduchém a čtivém stylu doprovázený krásnými ilustracemi. Jako předešlé díly i tento chválím.
V první kapitole se stručně dozvíme, co se odehrálo v minulých dílech. V zemi Samarada se v mluvícím lese dějí zvláštní věci. Někdo kácí stromy. Hlavní postavou je chlapec Kale a jeho drak Mondraga. Drak je trochu nešika a neumí létat. Přesto jej Kale má moc rád. Má tři kamarády, se kterými se snaží mluvící les zachránit. Za úkol mají posbírat šest různých semínek a zasadit je za úplňku. Jak splnit úkoly jim radí mluvící kniha Rídel, kterou získal Mondraga ze starostova hradu. Starostův syn Murda je zlý a nedá Kalovi pokoj. Stále vymýšlí nové léčky a naschvály, aby se Kalemu pomstil. Již na začátku tohoto dílu Murda unese Modraga a vyzve Kala na souboj. Opět chce vyhrát za pomocí lží a lstí. Naštěstí se dětem podaří zjistit místo, kde Murda Modraga ukryl. Je to poblíž Rudého jezera. Rídel jim poradí, že zde najdou i třetí semínko. Je na stromě uprostřed jezera, které je plné piraní. Pomocí svého důvtipu se dětem podaří semínko získat.
Čekají nás ještě tři semínka, tedy nejméně tři díly. Je to pohádka pro děti, takže dobrý konec je samozřejmostí. Těším se na další příběhy, kdy děti překonají svůj strach a podaří se jim zachránit mluvící les. Stále nevíme, kdo je ten zloduch, který stromy kácí. Takže nás čeká určitě nejedno překvapení. Srdečně vás zvu do pohádkového světa, ve kterém je místo pro všechny. Cit pro dobro si dospělí musí připomínat častěji než děti.

Foto: Nakladatelství CPress

1920x1080px_osudy_hvezd