Tatínek čekatel Patrik Děrgel: Čím víc se to blíží, tím víc se těším

Herec Patrik Děrgel byl hostem, který přišel ke zpovědi u Jana Krause v jeho televizní show. Mladý idol se před studiem herectví nejdříve na konzervatoři v Ostravě a poté na pražské DAMU aktivně věnoval hokeji, byl brankařem.

AKF_0625
„Během studia na DAMU jsem začal hrát ve Švandově divadle a také jsem měl nějaké role ve filmu, což se na škole moc nelíbilo, takže jsem ji nedodělal. Stačil jsem si jen čuchnout, ale bylo to super,“ říká herec, který je v současnosti členem souboru ND v Praze, a dodává: „Nechci dávat nikomu žádný návod, jako že to jde i bez DAMU, protože si myslím, že je to potřeba.“ Za dob svého působení ve Švandově divadle se proslavil především rolí Hamleta, za níž dostal Cenu Alfréda Radoka a byl nominován i na Cenu Thálie.

AKF_0602
„Byl jsem z toho hodně nervózní. Když přijdete a vidíte Hamlet – Patrik Děrgel… A pak se setkáváte s takovými těmi reakcemi: tak vy teď zkoušíte toho Hamleta, no na to já radši ani nepůjdu, já si to nechci kazit, já jsem viděl Němce a to byla pecka,“ vzpomíná Patrik, na něhož Jan Kraus prozradí, že by se měl již brzy stát otcem. „Čím víc se to blíží, tím víc se těším,“ svěřuje se umělec, ačkoli stále ještě neví, zda bude tatínkem holčičky či chlapečka: „Teď jsme zhruba v půlce, ale jakmile to půjde, chci znát pohlaví.“

AKF_0615
Ke svému hereckému řemeslu začíná Patrik Děrgel nyní ještě přidávat zpěv, a sice v doprovodu své kapely Ema. „Hrajeme už dva roky, ale moc nekoncertujeme. Teď tedy budeme mít 7. května koncert v La Fabrice, což je pro nás velká věc. My jsme vždycky hráli ve dvou někde ve zkušebně, kdo šel okolo, tak si nás poslechl. A teď už nás je sedm. Muziku si skládáme sami, já píšu texty,“ přibližuje Patrik svou kapelu, o níž říká, že není stylově vyhraněná, ale že hrajou to, co se jim zrovna líbí. Ostatně diváci budou moct stylovost kapely posoudit sami.

 

Foto: TV Prima

1920x1080px_osudy_hvezd