Alessandra Torre – Zatracená svatozář

Od autorky jsem četla více knih a vím, že její romance jsou čtivé a pěkné. Těšila jsem se na příběh a nezklamal. Přestože je hlavní hrdinka trochu trhlá, ale tím pěkným způsobem, tak mě to bavilo. A když vezmu v úvahu konec, kde je to překvapující a velmi dojemné, tak musím uznat, že je to povedená romance.

Hlavní hrdinka je Autumn, která před půlrokem přišla o matku. Nebyla to její vina, ale vyčítá si to. Její matka byla podivínka a Autumn je taky zvláštní. Jakoby je ztracená ve svém životě. Díky matce je finančně zajištěná, ale neví, co má dělat. Proto uvítá, když potká mladého šikovného muže Declana, který je začínající architekt. Autumn mu jednou zachrání život, ale on o tom neví. Bolela ji u toho hlava, a tak Autumn z toho vyvodí, že když ji bolí hlava, musí zachránit Declana, protože má své poslání. Vezme si do mysli, že je jeho anděl strážný. A on tedy vážně neumře jako její matka. O to se už postará.

Tato záchranná akce Declana vede k mnoha vtipným momentům. Declan na začátku z toho neměl radost. Měl pocit, že je Autumn jeho stalkerka. Když se konečně poznají a ona mu vysvětlí své poznání, je Declan velmi překvapen. Mile. Autumn se mu moc líbí a chce ji více poznat. Dokáže Autumn přesvědčit, že musí jet spolu na výlet, protože ho musí chránit. Zde dojde k nečekanému zvratu a vše je jinak.

Autumn se mi moc líbila. Díky vztahu k sestřině rodině a také ke svému domácímu mazlíčkovi, což bylo prase. Mě se teda takové domácí zvířátko nelíbí, ale jeho soužítí v domácnosti zde bylo vylíčeno s humorem a láskou. Chápu, že to takto může mít někdo nastaveno a být spokojen. Autumn byla nezištná, rozdávala radost kolem sebe a nic nečekala zpět. Declan byl taky velký sympaťák. Normální chlap, který chtěl uspět v práci a ocenil švihlou, ale laskavou a hezkou přítelkyni. Sexu tam bylo jemně, nic přehnaného, ale byl tam. Celkově, jak jsem již psala, je to moc hezká romance, která má vtip, je milá a emotivní. Sice trochu praštěná, ale tím zase vybočuje ze stereotypní řady a pokud vás zaujala, určitě si ji přečtěte.

 

Hodnocení: 80%

 

Více infa: https://www.mysterypress.cz/zatracena-svatozar/

 

Foto: Nakladatelství Mysterypress