V Divadle Bez zábradlí oslaví osmdesátiny Woodyho Allena

Americký filmový režisér, scenárista, dramatik, amatérský klarinetista, herec a čtyřnásobný držitel Oscara oslaví prvního prosince osmdesátiny. Srdečné blahopřání mu putovalo i z České republiky, a to z Divadla Bez zábradlí, kde se již mnoho let hraje jeho hra. V současné době má Divadlo Karla a Hany Heřmánkových na repertoáru úspěšné představení 2x Woody Allen v hlavních rolích s Josefem Cardou, Karlem Heřmánkem, Danou Morávkovou, Evou Josefíkovou, Hanou Švandovou, Zdeňkem Žákem a Petrem Pospíchalem.

Josef_Carda_Dana_Moravkova_a_Karel_Hermanek_ve_hre_2x_Woody_Allen
„S hrami Woodyho Allena jsem se poprvé setkal na JAMU a byl jsem nadšený. Dodnes sleduji všechny jeho filmy. Je to skvělý autor a režisér a já si moc přeju, aby napsal ještě nějakou hru, kterou bychom mohli v divadle hrát. Už teď si při představení 2xWoody Allen užijeme hodně legrace a vždy se s námi baví i diváci, což je skvělé,“ říká Karel Heřmánek a Josef Carda jedním dechem dodává, že Woody je zkrátka jednička.
„Poprvé jsem se s hrami Woodyho Allena setkal v ústeckém Činoheráku. Hrál jsem faráře ve hře Nepijte tu vodu. Tenhle duchovní měl neobvyklého koníčka, rád kouzlil. A já jsem si tenkrát k té mé roli přimyslel scénku, ve které dělám několik kouzel. U režiséra se to shledalo s nadšením a nejen, že mi tam tuhle část nechal, ale zakomponoval ji do hry nadobro. Už jsem dávno v Činoheráku nebyl a ve hře se kouzlilo dál,“ směje se Josef Carda.

Jana Svandova_a_Zdenek Zak_ve_hre_2x_Woody_Allen
Na představení 2x Woody Allen se můžete těšit právě v den jeho osmdesátin prvního prosince, kdy je můžete přijít oslavit společně s herci Divadla Bez zábradlí. Tato skvělá hra se bude hrát i v průběhu příštího roku. „Dort a květiny máme, takže kdyby Woody Allen dorazil, vše je připraveno,“ směje se mluvčí Divadla Bez zábradlí Zlata Jílková a dodává, že pro návštěvníky jsou připraveny krásné vánoční balíčky pro opravdové divadelní fajnšmekry.
„Každý balíček obsahuje dvě nebo tři představení. Milovníci divadla si tak můžou vybrat balíčky s názvy Pro lepší náladu, Pro přátele, Letem světem, Pro zamilované a další, které obsahují krásné představení na další sezónu. Mezi nimi jsou i hry 2x Woody Allen, Garderobiér s Karlem Heřmánkem v hlavní roli, divácky velmi oblíbená Láska se Zdeňkem Žákem, Danou Morávkovou a Karlem Heřmánkem nebo titul Art Yasminy Rezi, jehož slavnostní premiéru plánujeme na 27. ledna,“ dodává Zlata Jílková.

Foto: Divadlo Bez zábradlí

1920x1080px_osudy_hvezd