Operní režisér Rocc vyhlásil válku šedinám

Operní režisér a scénický výtvarník Rocc je puntíčkář nejen v práci, ale také v soukromí. Tedy alespoň o svoji image dbá se vším všudy. Například první šediny dokonale maskuje speciální barvou na vlasy, která je určena mužům.


Přesvědčili jsme se o tom na vlastní oči, když jsme uměleckého šéfa Opery Národního divadla Praha zastihli v pražském Hair Studiu MJ Martina Žifčáka v ulici Karolíny Světlé, kam pravidelně dochází na stříhání a barvení. „Pokaždé se pohodlně usadím a svoje vlasy bez obav svěřím do péče kadeřníka Martina Žifčáka,“ pochválil majitele salonu Rocc, jenž nedávno – v rámci jedinečného projektu Wagner Ostrava 2013, kterým Národní divadlo moravskoslezské připomíná letošní 200. výročí narození slavného skladatele, dirigenta, básníka a filozofa – nově zinscenoval jeho vrcholné dílo Lohengrin.


„Rocc mimo jiné využívá i barvení pro muže pomocí pigmentové pěny, která vlasům dodá požadovaný odstín, kryje první náznaky šedin a součastně je vyživí. Tato služba vyjde zhruba na necelých tisíc korun,“ prozradil nám Martin Žifčák, k jehož klientům patří rovněž herec Jiří Krampol, moderátorka a herečka Michaela Dolinová, herečka a zpěvačka Dagmar Patrasová, nebo zpívající spisovatel Richard Sacher.


Jak dokazují snímky, jeden z našich nejprogresivnějších operních tvůrců současnosti Rocc opravdu umí vsadit na jistotu. Nový střih mu velice sluší a barva je natolik přírodní a decentní, že ji dokáže odhalit jen zkušený profesionál. Pryč jsou doby, kdy barvené vlasy každý poznal na první, maximálně na druhý pohled…

Foto: www.martin-zifcak.cz