NDM připravilo diskusní komponovaný pořad Čechov a tři kuřáci

Národní divadlo moravskoslezské připravilo na první jarní den 21. března 2012 diskusní komponovaný pořad Čechov a tři kuřáci, který se bude konat v 18 hodin v Antikvariátu a klubu Fiducia. Činohra NDM na konec měsíce chystá dvě »Čechovovské« premiéry, takže bude v březnu Čechovem prosáklá skrz naskrz.


První z nich  28. března 2012 bude dokonce světová. Na zkušebně Divadla Antonína Dvořáka se začne hrát  hra současné české autorky Anny Saavedry Kuřačky. Saavedra se nechala inspirovat Čechovovými Třemi sestrami a přenesla klasikovy postavy do současnosti.  Vznikla tak něžná groteska o hledání »toho pravého« po třicítce, o virtuálních láskách, fenoménu singles,  internetových seznamkách, intelektuálech a celebritách, pracujících ženách a mužích v domácnosti. Podobnost s kultovním seriálem Sex ve městě není náhodná.
Druhou premiérou je Čechovovův Ivanov, kterého v Národním divadle moravskoslezském režíruje Cenami Alfreda Radoka ověnčený mladý, ale respektovaný režisér Štěpán Pácl . Inscenační tým, který v Národním divadle moravskoslezském Ivanova připravuje je také mladý, a tak se můžeme těšit na generační divadlo. Premiéra  Ivanova je plánována na 29. března v Divadle Antonína Dvořáka.
Hosty čechovovského večera budou Anna Saavedra (na snímku), autorka Kuřaček, Janka Ryšánek Schmiedtová, režisérka Kuřaček, a držitel dvou Cen Alfréda Radoka Štěpán Pácl, režisér Ivanova. Ukázky z obou inscenací představí herci NDM. Moderuje Eva Lenartová, redaktorka ČRo Ostrava.

Foto: Národní divadlo moravskoslezské