Mezinárodní den dětí (a rodičů) v Národním divadle moravskoslezském

Národní divadlo moravskoslezské (NDM) připravilo na 1. června program pro děti i jejich rodiče! Svátek dětí 1. června 2012 si v NDM totiž užijí nejen malí návštěvníci, ale i jejich rodiče: ti jsou zváni do Divadla Jiřího Myrona na slavný broadwayský muzikál Sázky z lásky, a jejich potomky mezitím čeká v rámci hlídací služby Monty Scéna zábavné divadelní odpoledne.


Během něj se děti promění v herce: nejdříve si společně přečtou pohádku O koblížkovi, a pak si tuto pohádku samy zahrají. Vyřádit se mohou také v interaktivním domečku, na jehož dotváření se budou podílet během výtvarného workshopu. V rámci něj si děti zahrají také na grafiky a vyrobí si vlastní plakát k muzikálu Sázky z lásky, který si následně odnesou domů. O zábavu bude postaráno až do 22. hodiny, kdy si rodiče po skončení muzikálu děti vyzvednou. Vstupenky na představení jsou k zakoupení v pokladně či online, hlídací služba Monty Scéna bude v tento den během představení fungovat zdarma, kapacita je omezena, rezervace nutná na čísle 603 569 547!

Sázky z lásky
Broadwayský muzikálový hit Sázky z lásky uvádí NDM v české premiéře pod režijním vedením známého multižánrového umělce Šimona Cabana, který se zároveň uplatnil jako velmi nápaditý a originální scénograf. Sázky z lásky (Guys and Dolls), dílo amerického skladatele a textaře Franka Loessera, patří k nejznámějším a nejoblíbenějším titulům v historii broadwayského muzikálového divadla. Libreto k němu napsali Jo Swerling a Abe Burrows. Děj muzikálu se točí kolem jedné bláznivé sázky, ve které ale samozřejmě nechybí ani pravá láska. Hlavními hrdiny muzikálu jsou frajeři a slečinky, falešní hráči a sázkaři, tedy figurky, jakých byly ve zlaté éře broadwayského muzikálu doslova plné ulice. V hlavních rolích hazardních hráčů se představí výborný stepař Denny Ratajský, který má na svém kontě mimo jiné i choreografii k permanentně vyprodané inscenaci Donaha! (Hole dupy), a Roman Harok. Zpívat a tančit budou i Eva Jedličková a Martina Šnytová, která letos získala širší nominaci na Cenu Thálie za výkon v Divotvorném hrnci. Ovace za své ztvárnění hned několika postav v inscenaci sklízí uhrančivý Marcel Školout.
Muzikál Sázky z lásky začíná 1. června 2012 v 18.30 hodin v Divadle Jiřího Myrona.

Monty Scéna
Pod názvem Monty Scéna se skrývá unikátní hlídání dětí zaměstnanců a diváků všech ostravských divadel, kteří musejí nebo chtějí navštěvovat divadlo a mají malé děti. Ostrava je jediné město v Česku, jehož divadla tuto službu společně podporují. Centrum je otevřeno v netradičních hodinách divadelních zkoušek a večerních představení, a to až do 22 hodin. Samozřejmostí je plný servis tohoto specifického večerního hlídání dětí, stravování a pitný režim. V pavilonu E na výstavišti Černá louka, v bezprostřední blízkosti Divadla loutek, NDM, KS Aréna i DPB, se děti navíc pravidelně setkávají se známými herci ostravských divadel, se kterými se věnují různým divadelním aktivitám jako je čtení pohádek nebo loutkové divadlo pro děti. Na programu jsou také dramatizace, hry, improvizace, hraní v kostýmech apod. Ceny začínají už na 50 korunách za hodinu s plným programem a stravou. Centrum osobně vede a za program zodpovídá ostravská a pražská herečka, známá i z několika televizních rolí, Jana Tabrea. Celý interiér centra je sestaven z originálních divadelních kulis, proto tedy Monty Scéna, a poskytuje dětem možnost rozvoje fantazie a kreativity. Kapacita centra je prozatím omezena na patnáct dětí, takže je vždy před nástupem nutná telefonická rezervace. Monty Scénu podporují ostravská divadla a místa jsou vyhrazena pro její zaměstnance a diváky po předložení platných vstupenek na představení. Veškeré kontakty a další informace najdete na www.montyskolka.cz/scena.

Foto: Národní divadlo moravskoslezské