Letní koktejl komedií a koncertů v Divadle Bez zábradlí

Zábavné osvěžení v horkém létě přinese i letos přehlídka Letní hraní v Divadle Bez zábradlí. Od 8. srpna do 6. září nabídne divákům nejúspěšnější komedie této scény. Na Letní hraní v příjemném divadle v centru Prahy kývli třeba Simona Stašová, Veronika Freimanová, Karel Heřmánek, Jiří Bartoška, Petr Nárožný a další známí herci. Program doplní také hudební koncerty Jana a Františka Nedvědových, Petra Bendeho a skupiny Čechomor. Vstupenky lze koupit přímo v podkladně divadla nebo v obvyklých předprodejích.


„Letní hraní si během uplynulých šesti let našlo svoje diváky, kteří se o prázdninách chtějí příjemně pobavit a osvěžit před nástupem hektického pracovního podzimu. U nás v divadle se střechou a klimatizací mají navíc jistotu, že jim zážitek z představení nenaruší ani horko, ani déšť,“ říká Hana Heřmánková. Podle ní lidé chodí na Letní hraní zejména na své oblíbené hvězdy a také na hry, které bývají během sezóny obvykle beznadějně vyprodány.
K těm patří i brilantní hra Každý rok ve stejnou dobu autora Bernarda Sladea. Tu nastudoval přímo pro Divadlo Bez zábradlí zkušený komediální režisér Jiří Menzel. V hlavních rolích excelují Veronika Freimanová a Zdeněk Žák. Dojemnou komedii o osudové lásce, která se dočkala i slavného filmového zpracování, tu uvidíme 23. srpna.
Přehlídka Letní hraní pokračuje 27. srpna hrou Erica Assouse Příbuzné si nevybíráme s Václavem Vydrou, Svatoplukem Skopalem a Janem Čenským. Zábavný příběh v režii Jana Nováka se odehrává na rodinné oslavě, jejíž účastníci se nemají právě v lásce. Zprvu rozpačitý večírek ale náležitě zpestří mladá, vyzývavá sekretářka, která vzbudí podezření u všech přítomných manželek…

Allen i Kundera, Nedvědi i Čechomor
Situační komedii, úspěšného britského dramatika Alana Ayckbourna Kdes to byl(a) v noci? uvede Divadlo Bez zábradlí 30. srpna. Vypráví se v ní o tom, že právě uvěřitelná odpověď na tuto otázku může být v manželství – za jistých okolností – jednou z těch zdaleka nejtěžších… Hlavních rolí se s gustem ujali Josef Carda, Rudolf Hrušínský, Veronika Freimanová a Jana Švandová, režisérem je Jiří Menzel.
Zejména na Karla Heřmánka a Jiřího Bartošku se mohou diváci těšit 4. září, kdy je na programu přehlídky hra Milana Kundery Jakub a jeho pán – pocta Denisi Diderotovi. Vtipnou a moudrou komedii, která je zároveň jízlivou variací na Diderotův osvícenský román Jakub Fatalista, nastudoval Ivan Rajmont.
Přehlídku završí 6. září představení 2x Woody Allen. V režii Karla Heřmánka, který si tu zahrál jednu z hlavních rolí, se mohou diváci těšit také na Danu Morávkovou, Janu Švandovou, Josefa Cardu, Petra Pospíchala, Kateřinu Janečkovou či Zdeňka Žáka. Nastudování aktovek OldSaybrook a Riverside Drive je v České republice premiérové. Ve hře lze najít přesně to, co dělá Woodyho Allena Woody Allenem: skutečné lidi i vymyšlené životy, po kterých touží, zatímco fiktivní postavy chtějí vést život skutečný…  A všechny dohromady zajímá to stejné: vztahy, láska, tvorba i smysl jejich existence… Hrají Dana Morávková, Jana Švandová, Josef Carda, Petr Pospíchal, Kateřina Janečková, Zdeňk Žák a další.


Divadlo Bez zábradlí v rámci Letního hraní uvede také několik koncertů. Písničkáři Jan a František Nedvědovi zde vystoupí 9. srpna a hned 14. srpna tu bude mít velký koncert i zpěvák a skladatel Petr Bende: Talentovaný hudebník tu představí svoji kapelu s novou dechovou sekcí, nové písně z poslední desky a těšit se můžeme i na bubenickou show. Ve čtvrtek 16. srpna tu zahraje i oblíbená skupina Čechomor. V září se mohou diváci těšit již tradičně na koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers, který se koná 13. září v 19 hodin.

Více infa na: www.divadlobezzabradli.cz

Foto: www.divadlobezzabradli.cz