Laskavé bohyně po roce a půl v Divadle pod Palmovkou, nově také s Igorem Barešem

Silný a dramatický příběh plný nadšení, oddanosti, ukrývané sexuální touhy, přátelství i chladné racionality se po roce a půl vrací na prkna Divadla pod Palmovkou. Poprvé v sobotu 15. ledna od 19 hodin se na Palmovce v roli Üxkülla a Moreaua představí herec Igor Bareš.

Premiéru v Laskavých bohyních před publikem měl Igor Bareš na divadelním Festivalu Via Carpatia v polském Olštýně, kterého se Divadlo pod Palmovkou zúčastnilo v říjnu 2021 a představení ocenilo festivalové publikum potleskem ve stoje. Laskavé bohyně uvedlo Divadlo pod Palmovkou v premiéře 26. února 2016. V hlavní roli je Jan Teplý, který byl za roli Maximiliána Aue v širší nominaci na Cenu Thálie 2016. K sobotnímu obnovenému představení řekl: „Jsem rád, že si po dlouhé době zase můžeme Laskavé bohyně zahrát, navzdory tématu je to pro mě velmi oblíbené představení s velkým přesahem a doufám, že nám covid-19 už tentokrát nezkazí večer.“

Rozsáhlý román amerického autora Jonathana Littella vyšel poprvé v roce 2006 a okamžitě se stal velkou literární událostí. Fiktivní paměti Maximiliána Aueho zachycují s nebývalou otevřeností, přesností a historickou věrností osudy jednoho mladého, dobře zajištěného, vzdělaného a víceméně »slušného esesáka«, který se stal masovým vrahem. Jonathan Littell získal v roce 2006 za román Laskavé bohyně Goncourtovu cenu a Velkou cenu Francouzské akademie.

Vstupenky na stránkách divadla: https://www.podpalmovkou.cz/inscenace-44-laskave-bohyne

 

Foto: www.podpalmovkou.cz