Divadla ABC a Rokoko představila dramaturgický plán na sezonu 2014/15

Městská divadla pražská představila dramaturgický plán na divadelní sezonu 2014/15. Diváci se mohou těšit na pět nových inscenací, z toho tři v české premiéře. Petr Svojtka a Jiří Janků chystají pro Divadlo ABC na listopad hudební V+W Revue, která připomene slavnou éru Osvobozeného divadla a jeho dva legendární protagonisty Jiřího Voskovce a Jana Wericha.


Ondřej Zajíc pak na květen inscenaci Romulus Veliký, komedie antických rozměrů, jednu z prvních her Fridricha Dürrenmatta o zániku říše, kterou spravuje šílenec. V Divadle Rokoko proběhne v listopadu česká premiéra hry Marka Epsteina Veterán v režii Pavla Kheka, dramatu o vině a svědomí v realitě současného maloměsta. V březnu představí Arnošt Goldflam současnou komedii izraelské dramatičky Anat Gov Happy End, ve které se lehce a s nadhledem vypráví o velmi vážných věcech. Po delším čase také opět ožije Malá scéna ABC, a to vrcholným dílem kontroverzního švédského dramatika Augusta Strindberga Tanec smrti o dlouholetém soužití manželského páru.


Všichni, kteří chtějí být mezi prvními, kdo nové inscenace uvidí, si mohou od 1. března zakoupit předplatné na sezonu 2014/15. Předplatným do divadel ABC a Rokoko mohou návštěvníci ušetřit nejen čas, ale i peníze a získat řadu výhod, mezi něž patří mj. přenosnost předplatitelského průkazu, přednostní nákup dalších vstupenek nad rámec předplatného až s padesátiprocentní slevou, informační servis, šatna zdarma, každý měsíc zvýhodněné představení za 90 korun do všech cenových zón a další. Lákavá je také možnost zúčastnit se pravidelných setkání s herci divadel ABC a Rokoko. Na výběr bude ze čtyř předplatitelských skupin.
Výběrové předplatné. V rámci tohoto předplatného zhlédnete mezi prvními novinky sezony a navíc získáte dva volné vstupy na představení podle vlastního výběru. Těšit se můžete na již zmíněná představení V+W Revue (Divadlo ABC), Veterán (Divadlo Rokoko), Happy End (Divadlo Rokoko) a Romulus Veliký, komedie antických rozměrů (Divadlo ABC).
Tradiční skupina nabídne čtyři tradiční inscenace Městských divadel pražských a dva vstupy do divadla podle vlastního výběru. Dvě z inscenací uvedou divadla ABC a Rokoko v sezoně 2014/15 v premiéře. V této skupině budou zařazeny tituly Listopad (Divadlo ABC), Burundanga (Divadlo Rokoko), V+W Revue (Divadlo ABC), Veterán (Divadlo Rokoko) a dvakrát volný vstup dle vlastního výběru.


Víkendová skupina je určena všem, kteří během pracovního týdne nemají čas. Všechna představení se odehrají vždy v sobotu odpoledne. Ve Víkendové skupině budou zařazeny tituly Kdo se bojí Virginie Woolfové? (Divadlo Rokoko), Listopad (Divadlo ABC), Burundanga (Divadlo Rokoko), Bylo nás pět (Divadlo ABC), V+W Revue, (Divadlo ABC) a Veterán (Divadlo Rokoko).
Pro všechny, kteří si chtějí sami v průběhu roku vybrat, na jaká představení půjdou a kdy, a přitom čerpat všechny výhody předplatného, připravila i letos Městská divadla pražská skupinu s názvem Volné předplatné. Pořídíte ho ve dvou variantách – na čtyři nebo osm vstupů – a může být také vhodným dárkem, když nevíte, jaký typ představení mají vaši blízcí rádi.
Více informací o předplatitelských skupinách, výhodách předplatného a kompletní přehled cen najdete na stránkách: www.MestskaDivadlaPrazska.cz
Předplatné zakoupíte od 1. března na pokladnách divadel ABC a Rokoko.

Foto: Městská divadla pražská