Chcete mít na tváři bagr? PŘIJĎTE K NÁM!

PŘIJĎTE K NÁM! je tradiční název akce, kterou pořádá Národní divadlo moravskoslezské pro  celou rodinu, všechny divadelní přátele a pro ty, kdo chtějí vědět víc či jen zažít divadlo trochu jinak!


Svou 96. sezónu zahájí Národní divadlo moravskoslezské 7. září 2014 otevřením Divadla Antonína Dvořáka. Celodenní akce s názvem PŘIJĎTE K NÁM! začne již v 10 hodin a slibuje bohatý program: „Návštěvníci poznají divadelní zákulisí a také se od jednotlivých šéfů dozvědí, co chystají soubory v nové sezóně. Na programu je řada prohlídek pro celou rodinu, otevřená baletní zkouška nebo například exkurze za technickými stroji a kouzly na jevišti,“ uvádí ředitel NDM Jiří Nekvasil.


Mimo zmíněné se návštěvníci dále mohou těšit na oblíbené Improvizační extempore s činohrou, řadu přednášek a kavárnu DADa, kde k tanci a poslechu zahraje Trio Vladimíra Ondrušky. Program ale nezapomíná ani na ty nejmenší: „Tradiční zářijová akce v Divadle Antonína Dvořáka nabídne spoustu zábavy hlavně pro malé princezny a prince – naše šikovné maskérky vykouzlí na obličej každé holčičce roztomilou Hello Kitty kočičku, tvrďáckým klukům zase bagr nebo sněžnou rolbu. Kdo neví, jaké je to být v ‚psí kůži‘, může zkusit třeba kostým Ťapky z pohádky Mrazík. Odvážné děti, které se ani trochu nestydí, si zatančí se Sněhurkou a 7 trpaslíky a komu se ještě z té přemíry pohádkových bytostí netočí hlava, může projít divadlem společně s Popelkou,“ láká děti produkční akce Valerie Hendrychová.


Program vyvrcholí v 18. 30 hodin GALAVEČEREM k zahájení sezóny 2014/2015, v rámci kterého představí všechny čtyři soubory ukázky z nových i stávajících titulů. Pro velký zájem diváků je galavečer zcela vyprodán.
Akce PŘIJĎTE K NÁM! se koná 7. září 2014 od 10 do 16 hodin v Divadle Antonína Dvořáka. Vstup volný. GALAVEČER k zahájení sezóny je na programu od 18.30 hodin.

Více informací na: http://www.ndm.cz/cz/stranka/244-prijdte-k-nam-2014.html.

Foto: Národní divadlo moravskoslezské / Martin Popelář