Bobovka ve špindlu oslaví 15 let!

Nejnavštěvovanější letní atrakce Špindlerova Mlýna, 1,4 km dlouhá bobová dráha bude 7. srpna 2012 slavit svou plnoletost. Bude to právě 15 let od chvíle, kdy byla s velkou slávou, po předchozím měsíčním zkušebním provozu.

Včetně obslužné budovy byla postavena v rekordním čase výstavby tří měsíců, jako vůbec první projekt tohoto druhu nejenom v ČR, ale i v prostoru střední Evropy. Přes tehdejší obrovské záplavy, které dokonce 2x naprosto odplavily a zničily stavebně připravenou trasu bobové dráhy, se výstavbu podařilo dokončit v plánovaném termínu.
Špindlerovská chlouba patří podle německého výrobce mezi tři jeho nejatraktivnější projekty z celkově 450 realizací na celém světě. Je to nejenom díky 22 zatáčkám, třem tunelům a pěti jumpům – terénním zlomům v trase dráhy – ale též v možnosti samostatné jízdy dětí. Pouze ti nejmenší musí mít dospělý doprovod na dvoumístném bobu. Možá i díky tomu drří špindlerovská bobovka titul Nejnavštěvovanější bobové dráhy v ČR.


Společnost První bobová a.s. v roce 2004 postavila té špindlerovské neméně krásnou sestřičku. Bobová dráha Harrachov je 1 km dlouhá a celá její trasa vede lesem. Má 17 zatáček, dvě nadzemní křížení a v dolní části krásné horské jezírko. I u bobové dráhy Harrachov je oblíbené lanové centrum MonkeyPark, bezplatný lanový parčík pro děti a vodní vantroky na potůčku pro děti.

Foto: www.bobovka.cz