Prezident otevřel stezku korunami stromů!

Unikátní projekt Stezka korunami stromů Lipno je otevřen. Stuhu v pátek slavnostně přestřihnul sám prezident České republiky Václav Klaus. Projekt byl realizován jako čistě soukromá investice bez jakékoliv dotace. Od otevření 10. července navštívilo Stezku korunami stromů Lipno již více než 15 tisíc návštěvníků. Vyzkoušet lze i nejdelší suchý tobogán v ČR.

Stuhu u vchodu na první stezku korunami stromů v České republice v pátek 20. července 2012 v patnáct hodin slavnostně přestřihl prezident Václav Klaus. „Velmi jsem se na tento projekt těšil a nedovedl jsem si při nejbujnější fantazii představit, co to znamená procházka v korunách stromů. Jsem moc rád, že to mohu vidět a doufám, že zájem o Stezku korunami stromů bude dlouhobý,“ řekl prezident Václav Klaus. Na samém vrcholku vyhlídkové věže pak dodal, že se jedná opravdu o unikátní projekt.


„Jsme velmi poctěni, že si pan prezident v rámci svého programu našel čas i na náš jedinečný projekt,“ řekl Filip Pekárek, ředitel společnosti Stezka korunami stromů Lipno. Kromě pana prezidenta se slavnostního ceremoniálu účastnili zástupci české a německé politické scény. „Přítomnost Karla Holmeiera, poslance Spolkového sněmu za okres Schwandorf/Cham, jasně dokazuje významnost projektu v rámci česko–německé přeshraniční spolupráce,“ dodává Pekárek a říká: „Věříme, že se Stezka korunami stromů Lipno stane novou dominantou celé oblasti. Zároveň nás těší zájem o projekt. Během prvních deseti dnů jsme přivítali již více než 15 tisíc návštěvníků.“


Během pátečního slavnostního odpoledne byl pro návštěvníky stezky připraven bohatý doprovodný program, který moderovala herečka Markéta Hrubešová a Muž roku 2009 Martin Zach, který celou stezku také podrobil testu bezbariérovosti. „Je to něco úžasného, když můžu sám nebo s mírnou pomocí jet a kochat se nádhernou přírodou a rozhledy na Lipno. Vyjel jsem až do výšky téměř 37 metrů nad zemí, kde jsem měl Šumavu doslova jako na dlani,“ nechal se unést Martin Zach. Program byl koncipován pro malé i velké. K vidění byla speciální vzdušná akrobacie, kterou prováděly akrobatky zavěšené přímo na stezce, nebo klauniády či loutkové divadélko. „Všichni, kdo v pátek přišli, získali malý dárek v podobě občerstvení zdarma,“ upřesňuje Filip Pekárek. Děti měly k dispozici nafukovací skákací hrad nebo tzv. tvořivé dílny, kde mohly předvést svoji zručnost.

Čím je stezka korunami stromů Lipno výjimečná?
* Je první svého druhu v České republice, ale také zaměřením na zábavu.
* Na trase dlouhé 675 metrů se mohou návštěvníci nejen kochat nevšedními výhledy, ale zároveň si vyzkoušet i speciální didaktické stanice či adrenalinové sekce.
* Stezka je zakončena 40 metrů vysokou vyhlídkovou věží.
* Také je zde nejdelší suchý tobogán v České republice, který měří 52 metrů a jezdci v něm překonávají převýšení 24 metrů

Foto PR