Válka o Ivetu Bartošovou! Jarek Šimek se brání nařčení jejího manžela

Minulý týden se na pultech prodejen s hudebními nosiči objevilo nové a definitivně poslední album Ivety Bartošové nazvané Iveta Naposledy. Autorský počin skladatele a producenta Jarka Šimka napadl druhý manžel zpěvačky Josef Rychtář. Vdovci po trojnásobné Zlaté slavici se nelíbí, že jej Šimek nepožádal o souhlas. Ten se nakonec rozhodl vydat prohlášení, které přinášíme v celém znění.


Nikdy jsem se nechtěl zúčastnit honu na čarodějnice, který byl proti Josefu Rychtáři veden. Všechny své výtky vůči jeho chování po smrti Ivety a také před ní jsem mu řekl osobně a nemám potřebu je ventilovat.
Náš vztah byl na slušné bázi, proto mě naprosto zdrtilo, když jsem od něj obdržel zprávu, jejíž znění nebudu zveřejňovat, ale z níž jsem měl pocit, jako by snad byl uražen, že jsem si dovolil ho nepožádat o souhlas s vydáním cédéčka a nenabídl mu za to přiměřenou finanční odměnu. Mohu se mýlit, ale tak to na mě působilo.
Současné ataky manžela Ivety, na kterou vzpomínám hrozně rád a právě jen kvůli její poctě a pro její fanoušky jsem CD Iveta Naposledy vydal, zásadně odmítám. Vlastním veškerá autorská práva potřebná k vydání a souhlas Josefa Rychtáře v žádném případě nepotřebuji. Mám ho od Ivety Bartošové. Pokud mu na jeho ženě skutečně záleželo, nešpinil by nepravdivě tuto důstojnou památku na její pěveckou kariéru.


Přestože jsem jediným vlastníkem celého díla, po ukončení dědického řízení se hodlám spojit s Arturem Štaidlem a jeho otcem a prodiskutovat s nimi vše potřebné. Josefa Rychtáře se to nijak netýká, a proto nechápu, proč o tom hovoří.


Odmítám, že by šlo o nedodělané písničky nebo dokonce o ty, které by byly ve stavu polotovarů, s nimiž by snad Iveta nesouhlasila, jak pan Rychtář tvrdí. Zdůrazňuji, že jde o hotové a Ivetou odsouhlasené nahrávky, které chtěla představit svým fanouškům. Čekali jsme jen na to, až se bude cítit lépe, aby u mě dotočila ještě několik dalších nahrávek, aby byla stopáž cédéčka standardní. K tomu bohužel již nedošlo. Byla by však škoda kvůli tomu veřejnosti nepředstavit skvosty, které tu pro ni zanechala. A znovu opakuji, souhlas s vydáním jsem od Ivety získal.

Uvádím, že pokud by si pan Rychtář skutečně myslel, že píseň Chci s Tebou vzlétnout je song, který není dodělaný a který se v takovém stavu Ivetě nelíbil (což je zásadní nepravda), jistě by mě nežádal o to, aby se jeho premiéra mohla uskutečnit při jejím pohřbu. Nedokáži si představit situaci, že bych na posledním rozloučení s mou milovanou osobou pouštěl cosi, o čemž tvrdím, že to má atributy demonahrávky.
Případného předběžného opatření z jeho strany, kterým již předtím a nyní opět vyhrožuje, se neobávám. Mám naprosto čisté svědomí a tuto poslední hudební poctu Ivetě Bartošové budu bránit, jak nejlépe umím, před všemi, kteří by ji chtěli jakkoli pošpinit.
Jarek Šimek, hudební skladatel a producent CD Iveta Naposledy

Poslechněte si jednu z posledních písní Ivety Bartošové Chci s Tebou vzlétnout:

O Ivetě Bartošové nyní vyšla výpravná kniha Tichá píseň – více infa zde:

http://www.xyz-knihy.cz/iveta-bartosova-ticha-pisen.html#orderform

Foto: www.ivetanaposledy.cz