Spisovatel Sacher zpovídá osobnosti v Letňanech

V pražském Obchodním centru Letňany se to v posledních dnech doslova hemží spisovateli, herci, režiséry, amatérskými divadelníky, zpěváky a dalšími umělci. Probíhá tam totiž měsíční akce nazvaná Výlov autogramů aneb Březen plný hvězd. V prostoru u fontány se odehrávají besedy, autogramiády, divadelní představení i pěvecké show, které uvádí spisovatel, novinář, moderátor a zpěvák Richard Sacher.


Autor deseti knih, mj. i životopisů skladatele Karla Svobody a spisovatelky Simony Monyové a eroticko-psychologického románu Trojka, už na pódiu zpovídal herečku a zpěvačku Zoru Jandovou, režiséra Zdeňka Trošku, herce Honzu Kuželku a Pavla Kikinčuka, spisovatelky Ivonu Březinovou a Ivanu Peroutkovou a také Jaze, autora kontroverzní knížky Opráski sčeskí historje.


„Březen je měsíc knihy, a tak se vedení OC Letňany – společně se společností Knihy Dobrovský – rozhodlo zorganizovat velkolepou akci na podporu fenoménu čtení. Z toho důvodu se v prostorách centra po celý měsíc prezentují osobnosti i soubory, které nějakým způsobem souvisejí s knížkami,“ prozradil Richard Sacher.


A na koho se můžeme přijít podívat po zbytek měsíce? Na skupinu Chinaski, dále na Josefa Fouska, Denisu Bartošovou, Evu Filipovou, Věru Čáslavskou, Pavla Kosatíka, Michala Viewegha, Romana Vaňka, Karla C. Griga, Martina Severu, Jiřího Menzela, Marii Poledňákovou, Ivanku Devátou, Dagmar Kludskou, Tomáše Řepku a Vlaďku Erbovou, Ladislava Špačka, Miloslava Stingla, Miroslava Náplavu, Michala Vičara, Ditu Pecháčkovou, Milana Lasicu, Petru Braunovou, Arnošta Goldflama, Zdeňka Pohlreicha, Josefa Formánka, Miroslavu Kuntzmannovou, Vladimíra Párala, Zdeňka Svěráka a další. Připraven je rovněž program pro děti, nechybějí ani veřejná knihovna a prodejní stánek s publikacemi. Více informací najdete na internetové adrese www.oc-letnany.cz/cz/akce/vylov-autogramu.php.

Foto: Vladimír Zemek, www.knihydobrovsky.cz