Šokující Velikonoce: Politá Lenka Zahradnická a seřezaný Martin Kraus

Seriál Svatby v Benátkách se točí i na Velikonoce. O pořádný rozruch se při natáčení postaral Martin Kraus. V jedné scéně na svou dopředu nic netušící kolegyni Lenku Zahradnickou, která hraje jeho seriálovou manželku, vylil kýbl vody. Všichni na place si v tu chvíli mysleli, že se zbláznil.

foto 2
O tom, co Martin chystá, vědělo jen pár zasvěcených – například režisér a zvukař. Právě zvukař po natočení jedné scény zalhal, že má Lenka špatný mikroport. Poté, co jí ho sundali (aby se vodou nepoškodil) a herci začali natáčet scénu znovu, Martin se zničeho nic zvedl a šel pro kbelík s vodou, který nechal režisér zakomponovat do scény, aby jej měl Martin po ruce, a se slovy: „Hody, hody, doprovody“ Martin vodu z kýble na Lenku chrstnul. Lenka zůstala pár vteřin úplně konsternovaná. Pak vytáhla zpoza svetru falešné těhotenské bříško a začala jím mlátit smějícího se režiséra seriálu Jána Nováka. Veronika Gajerová, jež ve scéně také hrála, vzala pomlázku, která se »náhodou« objevila na stole, a režiséra s ní seřezala. Pak vyběhla ztrestat ještě Martina Krause, který se před ní utíkal schovat.

foto 14
„Miluju Velikonoce!“ zvolala ironicky mokrá Lenka, když se šla do kostymérny převléknout do suchého oblečení. „Myslela jsem, že polévají holky kluky. Alespoň já jsem vždycky polévala bráchy, abych jim vrátila to, jak mě pokaždé pomlázkou seřezali. Já jsem si vážně myslela, že Kraus se definitivně zbláznil, když se zvedl od stolu a začal odříkávat úplně mimo scénář koledu. Teprve teď mi došlo, jak to měl celý vymyšlený a začínám být vzteklá. Musím mu to nějak vrátit,“ říkala Lenka, ale zároveň se smála.

foto 16
Martin Kraus dostal výprask od Veroniky Gajerové a zabitím mu hrozily i kostymérky, které o velikonočním vtípku dopředu netušily. Naštěstí Lenka měla obraz pauzu, takže stihly dát její kostým – džíny, huňatý svetr a falešné těhotenské bříško – zase do pořádku. „Přiznávám, že jsem se inspiroval Mirkem Etzlerem, který loni na Cestách domů seřezal pomlázkou Andreu Kerestešovou. O tom, co dnes na Lenku chystáme, jsme řekli jen pár lidem, aby se nic neprozradilo. Tahle konspirace mě bavila, jak se říká – když můžu, tak pomůžu,“ chechtal se Martin Kraus.

foto 21
„Ale Veronika mi dala co proto a z kostymérek jde strach, radši se jdu před nimi na chvíli někam schovat, než vychladnou. Velikonoce většinou trávím u koní doma na statku. S pomlázkou nechodím, tradice řezání holek se mi moc nelíbí, táta se mnou koledovat nechodil, on tenhle zvyk taky nemá rád, takže až doroste můj syn Filip, taky ho nebudu nutit řezat holky pomlázkou. Právě proto jsem vymyslel, že Lenku raději poleju vodou,“ bavil se Martin Kraus.

Foto: TV Prima